W Radomskim Centrum Onkologii

czwartek 20.05.2021 18:52

Wznowienie konsultacji i zabiegów onkourologicznych w Radomskim Centrum Onkologii

 Ważna wiadomość dla pacjentów z podejrzeniem raka prostaty, pęcherza, nerki, moczowodu i jądra. Radomskie Centrum Onkologii wznawia konsultacje i zabiegi onkourologiczne w ramach NFZ. Operacje i konsultacje są wykonywane przez specjalistów ze Szpitala Urologicznego Mazovia w Warszawie.

Na spotkaniu z dziennikarzami prof. Zoran Stojcev, dyrektor medyczny RCO oraz prof. Igal Mor, dyrektor Szpitala Mazovia poinformowali, że operacje onkourologiczne będą wykonywane 2 razy w tygodniu, natomiast konsultacje  – 4 razy w tygodniu.

W RCO wykonywane są zarówno operacje laparoskopowe, jak i otwarte.  W Szpitalu Mazovia do dyspozycji pacjentów jest również robot da vinci.  (komercyjnie)

Zapisy dla pacjentów z podejrzeniem nowotworu lub stwierdzonym nowotworem odbywają się pod numerem 48 377 90 20.

Cenną inicjatywą RCO był udział w przeprowadzeniu 19 maja wirtualnych warsztatów dla pacjentów i ich bliskich: RAK PĘCHERZA – NIE JESTEŚ SAM.

Spotkanie online zorganizowała Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych, która zaprosiła do udziału specjalistów z Radomskiego Centrum Onkologii, Szpitala Mazovia oraz CSK MSW w Warszawie. W bezpłatnych warsztatach uczestniczyli: psychoonkolog – mgr Katarzyna Binkiewicz, Radomskie Centrum Onkologii, urolog – dr n. med. Michał Małek, Szpital Urologiczny Mazovia, onkolog – dr n. med. Paweł Nurzyński, CSK MSWiA , radioterapeuta – dr n. med. Jarosław Łyczek, Radomskie Centrum Onkologii, pielęgniarka – mgr Iwona Król, Lubelskie Centrum Onkologii  oraz przedstawiciel organizacji pacjentów – Katarzyna Lisowska, Stowarzyszenie Hematoonkologiczni.

Celem wirtualnego spotkania jest m.in. inauguracja grupy wsparcia dla pacjentów z rakiem pęcherza i ich bliskich, która powstała w ramach kampanii Rak pęcherza – wykryj i lecz.Komentarze

komentarze