Zaproszenie do Jastrzębi nie tylko dla mam

wtorek 18.05.2021 19:03

Wielkimi krokami zbliża się coroczne święto, które na celu okazanie wszystkim mamom szacunku, miłości, podziękowania za trud włożony w nasze wychowanie.

Historia obchodzonego 26 maja Dnia Matki w Polsce związana jest z Krakowem, gdzie w 1914 roku święto to było obchodzone po raz pierwszy. Od tamtego odległego momentu Dzień Matki jest w Polsce obchodzony co roku. 26 maja nasze mamy są obdarowywane kwiatami, słodyczami, laurkami oraz innymi upominkami.

Parafia w podradomskiej Jastrzębi przygotowała na najbliższy piątek, 21 maja, piękną okolicznościową uroczystość dedykowaną wszystkim mamom. O godz. 18.30 rozpocznie się w miejscowym kościele pod wezwaniem  Zwiastowania NMP msza święta z artystyczną oprawą w wykonaniu solistów Warszawskiej Opery. Wystąpią wybitni artyści: Maciej Miecznikowski – śpiew, gitara, piano, Bogdan Kierejsza – skrzypce, Robert Grudzień – organy, piano, kierownictwo muzyczne. Wieczór zakończy koncert. Na ten program artystyczny zaprasza Alicja Węgorzewska, dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej.

Zaproszenie do Jastrzębi nie tylko dla mam

 Komentarze

komentarze