Teatr Powszechny już z publicznością

wtorek 18.05.2021 19:17

– Jesteśmy szczęśliwi, że po długiej przerwie spowodowaną pandemią, możemy wreszcie zaprosić naszych Widzów do teatru! Bardzo nam brakowało spotkań z publicznością i cieszymy się, że teraz możemy to nadrobić.  Przygotowaliśmy bogatą ofertę repertuarową na najbliższe tygodnie, w której znajdują się zarówno nowe propozycje, ja i te znane – cieszą się artyści i pracownicy Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. 

 

Oto kilka zdań nas temat spektakli zaplanowanych na ostatnie tygodnie tego nietypowego sezonu artystycznego.

 „Chłopcy z Placu Broni”, reż. Michał Derlatka.
To opowieść o grupie przyjaciół, których łączyły wspólne wartości i ideały, takie jak przyjaźń, lojalność, patriotyzm, odwaga i bohaterstwo. To niezwykle ważna pozycja na liście lektur dla szkół podstawowych, a ze względu na swą wymowę i problematykę zyskuje wymiar ponadczasowy i uniwersalny. Jest tu dużo elementów humorystycznych, a także wzruszających. Któż z nas nie pamięta bitwy chłopców o Plac, czy wzruszającej śmierci Nemeczka, który poświęcił swe zdrowie dla kolegów.

 

 „Seks dla opornych”

To sztuka, w której na początku mężczyźni śmieją się z kobiet, potem kobiety śmieją się z mężczyzn, a na końcu mężczyźni wychodzą z teatru wpatrzeni w swoje kobiety. Obowiązkowa pozycja nie tylko dla par.

 

 „Wstyd”, reż. Błażej Peszek

Jedno z narzeczonych rezygnuje ze ślubu tuż przed nim…. A tu goście zaproszeni, wesele i orkiestra zapłacone. Jednym słowem – wstyd! A w  restauracyjnej kuchni, na zapleczu sali weselnej, gdzie miało odbyć się przyjęcie, spotykają się  rodzice niedoszłych małżonków… Możecie się domyślić, do czego doprowadzą ich rozmowy i rozważania! Emocji nie zabraknie!

 

 „Shirley Valentine”, reż. Zbigniew Rybka

Opowieść o kobiecie znudzonej sowim życiem, która nie boi się zawalczyć o swoje marzenia. Czy w każdym wieku możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i czy warto?

 

 „Pomoc domowa”, reż. Krzysztof Dracz

Znudzone monotonnym życiem małżeństwo, para kochanków oraz urzekająca i pełna energii pomoc domowa, która robi wszystko, żeby uratować każdą sytuację i ochronić swoich pracodawców. Czy upora się z tym bałaganem? chusteczek do otarcia łez – oczywiście ze śmiechu, mile widziane.

 

 „Ryzykowna forsa”, reż. Paweł Pitera

Jak zarobić 25000 funtów? To proste! Odpowiedź w tej sztuce – szalonej komedii pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji.

 

 „Daszeńka”, reż. Marek Zakostelecky

Bezpretensjonalna, zabawna historia o uczeniu się świata, poznawaniu reguł i zdobywaniu doświadczenia, ale także o odpowiedzialności, jaka wiąże się z posiadaniem zwierzątka. Klasyka literatury dziecięcej w atrakcyjnym teatralnym wydaniu.

 

Oprócz przedstawień teatr ma jeszcze dla Widzów dwie niespodzianki! Na początku czerwca wraca  cykl Czytamy Gombrowicza. Aktorzy zmierzą się z mniej znanym dziełem pisarza.

A 17 czerwca odbędzie się spotkanie literackie o bardzo aktualnym temacie „Po co sztuka?”. Główną postacią będzie francuski pisarz Geoffroy de Lagasnerie, który niedawno wydał książkę pt. „”L’art Impossible”. W debacie udział wezmą także: Małgorzata Potocka, Jarosław Skurzyński oraz Michał Pabian.Komentarze

komentarze