Covid-19 w Radomiu

środa 24.03.2021 11:27

Rekordowa ilość zakażeń w Radomiu i regionie –  412 przypadków w ciągu doby

Tak źle jeszcze nie było. O tym, że liczba nowych zakażeń dramatycznie wzrosła, poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia: mamy 29 978 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 575 osób. Rząd zapowiedział, że w czwartek ogłosi nowe decyzje dotyczące obostrzeń.

Sytuacja jest równie zła w regionie radomskim obejmującym Radom i osiem ościennych powiatów. W ciągu ostatniej doby odnotowano 412 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i jest to najwyższa liczba od początku pandemii. Najwięcej nowych chorych jest w Radomiu – 165 osób i w powiecie radomskim – 90 osób. Nadal wysoki wskaźnik zakażeń utrzymuje się w powiecie grójeckim – w ciągu ostatniej doby wykryto tam 61 nowych przypadków. W powiecie przysuskim były 22 nowe przypadki zakażenia, w powiecie białobrzeskim – 18, w powiecie lipskim – 17, w powiecie kozienickim – 16, w powiecie zwoleńskim – 15 i w szydłowieckim osiem.

W ciągu ostatniej doby w regionie zmarły cztery osoby. To dwie osoby z Radomia, jedna z powiatu radomskiego i jedna z powiatu kozienickiego

 Komentarze

komentarze