Koncert nie tylko dla zakochanych otwarty dla publiczności

wtorek 9.02.2021 11:12

Czy może być lepszy prezent Walentynowy i sposób na uczczenie święta miłości niż koncert na żywo?

Odpowiadając, że nie, muzycy Radomskiej Orkiestry Kameralnej zapraszają wszystkich zakochanych i nie tylko na Koncert Walentynowy pt. „Czułość, czyli kocham Cię życie”. Wydarzenie odbędzie się w sali koncertowej 13 lutego o godz. 18:00.

„Czułość” – najnowszy projekt Izy Połońskiej i Leszka Kołodziejskiego to koncert złożony z najpiękniejszych i dotykających najczulszych strun polskich piosenek. Inspiracją okazała się piosenka autorstwa Magdy Czapińskiej i Seweryna Krajewskiego „Co to jest czułość”, którą artystka wykonuje od ponad 2 lat jako jeden z bisów na swoich koncertach symfonicznych i kameralnych. Podczas koncertu będzie można usłyszeć najpiękniejsze polskie piosenki:  Jeszcze w zielone gramy, La valse du mal, Nim wstanie dzień, Lubię być szczęśliwa czy Małgośka i Kocham cię życie! 

– W czasie tzw. lockdownu zmuszeni niejako zostaliśmy wszyscy, by zajrzeć głęboko do swojego wnętrza. W wielu przypadkach okazało się, iż największym bogactwem jest dla nas Drugi Ktoś. Człowiek obok Człowieka. Dlatego kiedy Filharmonia Łódzka poprosiła nas o przygotowanie koncertu w pustej sali, by dać znać Publiczności, iż jesteśmy, chcemy grać, śpiewać, być w muzyce – powstał ten projekt jako przypomnienie najważniejszej umiejętności w budowaniu międzyludzkich relacji – umiejętności okazywania uczuć – mówi artystka.

– Usłyszymy najpiękniejsze polskie piosenki w wykonaniu wyjątkowej artystki, która na swoich koncertach gromadzi pełne sale słuchaczy. Znane melodie, piękny głos Izy Połońskiej oraz wspaniali muzycy Radomskiej Orkiestry Kameralnej to przepis na spędzenie wyjątkowego wieczoru walentynkowego. Bilety w cenie 25 i 20 zł można nabyć w kasie ROK oraz przez Internet. Bądźcie Państwo z nami – zaprasza Agnieszka Stanicka z Radomskiej Orkiestry Kameralnej.   

I dodaje: – bardzo cieszymy się, że w końcu możemy zaprosić publiczność i ugościć wszystkich najlepiej jak potrafimy. Granie dla pustej widowni jest dla nas bardzo smutne i trudne. Dołożymy wszelkich starań, żeby zapewnić bezpieczeństwo podczas koncertu. Przygotowaliśmy 10 punktów do dezynfekcji rąk, na sali obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, a co drugie miejsce wyłączone jest z użytkowania.

 Komentarze

komentarze