Urząd Miejski – Wszystko o szczepieniach przeciwko COVID-19

poniedziałek 18.01.2021 12:36

 Urząd Miejski uruchomił infolinię

Pod numerem telefonu (48) 36-20-500 radomianie mogą otrzymać wszelkie informacje na temat szczepień przeciwko koronawirusowi. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 13.45 i od 14.15 do 19.00.

Ponadto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Urząd Miejski zapewni osobom z niepełnosprawnościami w stopniu znacznym (aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub I grupę) bezpłatny dowóz do punktów szczepień. Zapisy na transport rozpoczną się 20 stycznia.

Radomianie mogą się zaszczepić w 28 punktach szczepień na terenie całego miasta. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy ukończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70 roku życia. Daty startu rejestracji dla kolejnych grup będą znane w późniejszym terminie. Szczepienia dla zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

Na szczepienie można zapisać się na kilka sposobów:

– skorzystać z bezpłatnej infolinii czynnej całą dobę pod numerem 989 (informacje na temat szczepień przeciwko COVID-19 są dostępne w języku polskim, angielskim, ukraińskim oraz rosyjskim);

– umówić się elektronicznie poprzez swoje Internetowe Konto Pacjenta (dostępne na pacjent.gov.pl),

– umówić się za pośrednictwem placówki, w której wystawiono e-skierowanie lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

Umówienie się na szczepienie nie będzie wymagało posiadania numeru e-skierowania, ponieważ wystarczające będzie podanie swoich danych osobowych. Po dokonaniu rezerwacji wizyty pacjent otrzyma SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia. Pacjent będzie od razu umawiany na dwie wizyty i także przed drugą dawką szczepionki będzie powiadamiany SMS-em.

Ponadto, lekarze będą mogli wystawić dla pacjenta indywidualne e-skierowania (np. dla osoby nieposiadającej numeru PESEL czy dla osoby, która nie mogła się zaszczepić w okresie ważności pierwszego e-skierowania).

Etapy szczepień przeciwko Covid-19

ETAP 1:

– pensjonariusze DPS i innych miejsc opieki

– seniorzy

– nauczyciele

– służby mundurowe

ETAP 2:

– osoby poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi i często hospitalizowane

– osoby zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa m.in.: pracownicy sektora dostaw wody, gazu, prądu, bezpieczeństwa żywności i leków, transportu publicznego, urzędnicy odpowiedzialni za zwalczanie pandemii

ETAP 3:

– przedsiębiorcy z sektorów zamkniętych w związku z wystąpieniem stanu epidemii

– powszechne szczepienia dorosłych

Lista punktów szczepień jest dostępna na stronie www.gov.pl oraz na stronie www.radom.pl

 

 Komentarze

komentarze