Radomska Orkiestra Kameralna na kanale You Tube

wtorek 12.01.2021 23:20

Dobry koniec, dobry początek roku

Sukcesem były grudniowe wydarzenia, zaprezentowane przez Radomską Orkiestrę Kameralną na kanale You Tube. 

 

 

 

 

 

 

Radomska Orkiestra Kameralna na kanale You Tube

Szczególnie przypadły do gustu słuchaczom okolicznościowe koncerty. Gwiazdkowy – The best of Ella Fitzgerald (premiera na żywo 19 grudnia 2020, g. 18:00), ma już ponad 1200 wyświetleń. Świąteczna atmosfera, największe hity Elli Fitzgerald w wykonaniu Iwony Skwarek & S’Kwartetu oraz Radomskiej Orkiestry Kameralnej okazały się idealnym prezentem świątecznym dla naszych melomanów.

Z kolei Koncert Sylwestrowy – Złota era Hollywood (premiera 31 grudnia, godz. 18:00) ma już prawie 4 tys. wyświetleń.

Radomska Orkiestra Kameralna na kanale You Tube

Radomska Orkiestra Kameralna

– Cieszymy się bardzo, że ten wyjątkowy, bo ostatni w 2020 roku wieczór spędzili Państwo z nami w rytmie największych przebojów złotych czasów amerykańskiego kina.  W koncercie wzięły udział piękne wokalistki z tercetu Luna Voices w składzie: Natalia Kiczyńska, Monika Kuczera, Karolina Pasierbska. Trio tworzą absolwentki wrocławskiej Akademii Muzycznej. Za aranżacje śpiewanych przez nie utworów odpowiada basista, kompozytor i aranżer Filip Torres, a także saksofonista, kompozytor i producent Grzech Piotrowski, obaj zaszczycili nas swoją obecnością podczas koncertu. Na fortepianie zagrał Rafał Stępień, a na perkusji Tomasz Torres. Gościnnie wystąpiły wokalistki Tamara Behler i Kinga Miśkiewicz. A to wszystko z towarzyszeniem Radomskiej Orkiestry Kameralnej – ocenia Agnieszka Stanicka.
I dodaje: – Jest nam niezmiernie miło, że nasi melomani, mimo ciężkich dla kultury czasów, trwają przy nas i nie opuszczają. Dziękujemy za ich obecność, ciepłe słowa i komentarze.  To wszystko pokazuje nam, że nasza działalność jest ważna i potrzebna. Kto jeszcze nie miał okazji wysłuchać naszych koncertów, koniecznie musi to nadrobić. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego kanału na YouTube oraz do śledzenia naszej strony internetowej i profilu na Facebooku. Wkrótce pojawią się kolejne muzyczne niespodzianki.

Warto wspomnieć o jeszcze jednym grudniowym sukcesie Radomskiej Orkiestry Kameralnej minionego roku. Orkiestra stała się dumnym posiadaczem fortepianu Yamaha CFX z 2015 r.
Zakup instrumentu był możliwy dzięki dofinansowaniu za środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, a także Gminy Miasta Radomia. Dzięki zakupowi fortepianu tej klasy Orkiestra będzie mogła zaproponować publiczności recitale fortepianowe uznanych solistów. Do tej pory wielu z nich odmawiało udziału w koncertach z powodu instrumentu, który nie spełniał ich wymagań i standardów. Oceny naszego nowego nabytku można dokonać słuchając transmisji koncertu gwiazdkowego oraz sylwestrowego zamieszczonych na naszym kanale na YouTube.

Jednak prawdziwą okazją do zapoznania się z barwą i dźwiękiem nowego fortepianu będzie Koncert karnawałowy Radomskiej Orkiestry Kameralnej, którego transmisja już w styczniu na kanale YouTube. Podczas tego koncertu fortepian wystąpi w roli głównej, a zagra na nim wspaniały pianista Michał Drewnowski. Usłyszymy Cztery Pory Roku Astora Piazzolli.  Zabrzmią dźwięki tanga, a więc nie może zabraknąć brzmienia akordeonu, na którym zagra niezastąpiony Leszek Kołodziejski. Akordeonista, solista i kameralista, aranżer, muzyk sesyjny. Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, laureat konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich. Istotnym elementem jego drogi zawodowej jest improwizacja. Wielokrotnie brał udział w projektach multimedialnych, teatralnych z muzyką improwizowaną na żywo.

 

 Komentarze

komentarze