Poznaj swoją orkiestrę

wtorek 13.10.2020 13:48

Radomska Orkiestra Kameralna po raz kolejny zaprezentuje koncert z cyklu „Poznaj swoją orkiestrę”. W sobotę 17 bm. o godz. 18 będzie okazja, by wysłuchać kolejnych muzyków ROK w solowych odsłonach. Ponadto podczas koncertu będzie miał miejsce pokaz filmowy „ROK w sieci”, będący zapisem relacji naszych muzyków z czasów pandemii.

Do tej pory poznaliśmy orkiestrę jako świetnie brzmiącą całość, co prawda złożoną z wielu wyjątkowych muzyków, jednak postrzeganych przez pryzmat całego zespołu. Warto jednak pamiętać, że w składzie ROK są muzycy wyjątkowi, posiadający zróżnicowane gusta muzyczne, temperamenty czy pasje. Zaproponowany na czas pandemii cykl spotkań z muzykami pozwolił lepiej poznać członków orkiestry. Dzięki krótkim obrazom zobaczymy czym członkowie orkiestry się interesują, jakiej słuchają muzyki, a także jak spędzają czas wolny. Będzie można np. usłyszeć wielki przebój Michaela Jacksona w wykonaniu Piotra Cebuli, który w tym celu się „roztroił”, poznać zamiłowanie Małgosi Chrzanowskiej do kwartetów oraz do Schuberta, przekonać się, czy zgrane małżeństwo Michał Zaborski i Małgorzata Markiewicz w muzycznym duecie brzmią równie zgodnie?

 

Na te i wiele innych pytań uczestnicy koncertu znajdą odpowiedź podczas prezentacji krótkich filmików nagrywanych przez samych muzyków. Podczas koncertu na żywo swoje solowe umiejętności zaprezentują skrzypaczka Satomi Yasutaniya oraz wiolonczelista Szymon Krzemień. Wykonają oni utwór pt. „Pieces enconcert for cello and strings” Françoisa Couperina. Ponadto na scenie wystąpi utalentowana klawesynistka Anna Huszczo, która wraz z Radomską Orkiestrą Kameralną wykona utwór Jana Sebastiana Bacha „Koncert f-moll na klawesyn i orkiestrę.

Bilety zakupione na koncert orkiestry mający odbyć się 16 maja br. zachowują ważność na najbliższy, 17 bm.

Program koncertu:

François Couperin – Pieces en concert for cello and strings,

J.S.Bach – Koncert f-moll na klawesyn i orkiestrę,

J.S. Bach – Koncert skrzypcowy E-dur,

Piotr Czajkowski – Wariacje rococo na wiolonczelę i orkiestrę

oraz pokaz filmowy „ROK w sieci” – relacja muzyków ROK z czasów pandemiiKomentarze

komentarze