Radomski teatr w internecie – W OSIEM DNI DOOKOŁA ŚWIATA

sobota 19.09.2020 18:54

Teatr Powszechny zaprasza na kolejną premierę swojego archiwalnego spektaklu w internecie. Tym razem jest to przedstawienie pt. „W osiem dni dokoła świata” w reż. Andrzeja Sadowskiego.

Pewnego dnia Józef Garbaty, mający niebywałą skłonność do zasypiania w każdej możliwej sytuacji, wyrusza w długą i pełną niespodzianek podróż, która wiedzie go do odkrycia mrocznej tajemnicy z lat jego młodości… „W osiem dni dookoła świata” to oniryczna, metaforyczna opowieść o drodze prowadzącej w głąb własnego wnętrza, to także spektakl o zagubieniu w otaczającej nas rzeczywistości, w której nie wiadomo, co jest prawdą, a co jest jedynie wytworem wyobraźni.

Ci, którzy widzieli to przedstawienie w radomskim teatrze, zapewne chętnie zobaczą je jeszcze raz, a Ci, którzy nie mieli okazji go obejrzeć, będą mieli niepowtarzalną okazję, żeby to nadrobić!

Na wspólne oglądanie spektaklu zaproszą reżyser Andrzej Sadowski oraz wykonawca jednej z ról, Radosław Osypiuk. Po emisji, tradycyjnie już, odbędzie się spotkanie on-line z aktorami naszego teatru oraz reżyserem sztuki! Będzie można rozmawiać o pracy nad spektaklem, o różnych wpadkach i ciekawostkach zza kulis.

Warto dodać, że rejestracja spektaklu została dostosowana dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu (audiodeskrypcja i napisy).

 

Spektakl: 20 września godz. 19.00, YouTube, spotkanie z aktorami 20 września ok.  godz. 20.40.

Obsada:

Danuta Dolecka

Matka Józefa, Która Nie Jest Jego Matką, Żona Rzeźnika Z 42-Giej, Kobieta Cień, Kobieta Siedząca Stale W Kącie Z Telewizorem Na Głowie

Maria Gudejko

Żona Józefa Garbatego, Zakonnica 2, Śpiąca Królewna, Dziewczynka Ukrywająca Się Pośród Gruzów Własnego Domu

Katarzyna Dorosińska

Pielęgniarka, Która Pragnie Być Żoną Józefa, Prostytutka, Śpiewaczka Chora Na Raka

Agnieszka Grębosz

Dziewczyna, o której mówią że jest Aniołem, Kobieta pachnąca miętą, Zakonnica 1, Dziewczyna z okna

Radosław Osypiuk / Adam Majewski

Józef Garbaty

 Komentarze

komentarze