KULTURA W SIECI – Zemsta

piątek 17.07.2020 14:25

Prezentacje spektakli Teatru Powszechnego w internecie

 Aleksander Fredro – „Zemsta”

reżyseria Krzysztof Babicki

19 lipca godz. 19.00, YouTube

 

Zapraszamy na kolejną premierę archiwalnego spektaklu Teatru Powszechnego. Tym razem wyemitujemy spektakl „Zemsta” w reż. Krzysztofa Babickiego.

 

Kłótnia o mur, walka o zamek, spór o miedzę. Niekończące się swary o to, kto ma rację. Sąsiedzka wojna dla zasady. Nieważne po czyjej stronie jest słuszność, ważne czyje będzie na wierzchu. Waśnie o sprawy ważne i błahe. Brak zgody na coś lub kogoś, brak zgody z kimś. Skąd my to znamy? Brawurowa realizacja znakomitej klasycznej komedii. Barwni bohaterowie. Finezyjny, celny dowcip. Piękny wiersz. Popisowe role aktorskie. I spotkanie z naszymi narodowymi przywarami, które rozśmieszają do łez. I nie zmieniają się od wieków…

 

Spektakl cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności i był bardzo lubiany przez Widzów.  Mamy nadzieję, że Ci, którzy widzieli przedstawienie w teatrze, chętnie zobaczą je jeszcze raz, a Ci, którzy nie mieli okazji go obejrzeć, będą mieli niepowtarzalną okazję, żeby to nadrobić!

 

Na wspólne oglądanie spektaklu zaproszą reżyser przedstawienia Krzysztof Babicki oraz aktorzy Adam Majewski i Wojciech Ługowski. Po emisji spektaklu zapraszamy na spotkanie on-line z aktorami naszego teatru, które poprowadzi Małgorzata Potocka, dyrektor teatru. Będziemy rozmawiać o prezentowanej sztuce, o najnowszych planach teatru i o tym… jakie plany na wakacje mają nasi aktorzy.  

 

Rejestracja spektaklu jest dostosowana dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu (audiodeskrypcja i napisy).

 

Bądźcie z nami, liczymy na Waszą obecność! 19 lipca godz. 19.00, YouTube

 

 

Aleksander Fredro

Zemsta

Reżyseria Krzysztof Babicki

premiera 17.09.2011, Duża Scena

OBSADA występująca w nagraniu

Piotr Kondrat – Cześnik Raptusiewicz, Arkadiusz Głogowski – Rejent Milczek, Janusz Łagodziński – Papkin, Izabela Brejtkop – Podstolina, Karolina Michalik – Klara, Wojciech Ługowski – Śmigalski, Adam Majewski – Wacław, Włodzimierz Mancewicz – Dyndalski, Michał Górski – Perełka, Mularz

 

Zapraszamy również na kolejną emisję – 9 sierpnia o godz. 19.00 na kanale YouTube zaprezentujemy spektakl „Majakowski//Reaktywacja”.

 

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.Komentarze

komentarze