STREFA KOMFORTU – KINO NA TARASIE  2020

środa 24.06.2020 20:22

STREFA KOMFORTU – KINO NA TARASIE  2020

 

30 VI godz. 21.15 – SERCE JAMAJKI, dokumentalny, reż. Peter Webber, Francja 2019, (100’) premiera

Tytuł filmu to nazwa unikalnego projektu, który połączył legendarnych weteranów reggae – takich jak Ken Boothe, Winston McAnuff czy Cedric Myton – oraz ich dużo młodszych kolegów. To spotkanie przyniosło nie tylko znakomitą akustyczną płytę „The Soul of Jamaica” z 2017 roku, ale i potwierdziło żywotność tej muzyki w kolejnych pokoleniach. Film pokazuje, jak dziś wygląda dzień powszedni starszych panów z dredami. Przywołuje także ciemne strony życia na rozkołysanej wyspie i wolnościową atmosferę miejsca, w którym narodził się ów muzyczny fenomen.

14 VII godz. 21.15 – STANICZEK, dramat, komedia, reż. Veit Helmer, Niemcy, Azerbejdżan 2018 (90’) premiera

Maszynista Nurlan za chwilę przechodzi na emeryturę. Wyrusza w swoją pożegnalną trasę i   niespodziewanie o lokomotywę zaczepia się …stanik. Nurlan wynajmuje pokój w Baku i wyrusza na pełne poświęcenia poszukiwania po całym mieście. Chce oddać własność tej jednej, jedynej właściwej osobie.

28 VII godz. 21.00 -TAJEMINICE SILVER LAKE, kryminał, reż. David Robert Mitchell, USA 2018 (140’)

David Robert Mitchell, twórca horroru „Coś za mną chodzi”, powraca pełnym czarnego humoru kryminałem nawiązującym do klasycznych filmów noir. W rolach głównych Andrew Garfield („Niesamowity Spider-Man”, „Przełęcz ocalonych”) oraz Riley Keough („American Honey”, „Mad Max: Na drodze gniewu”).

To niezwykle zabawna, pełna zaskakujących pomysłów i zwrotów akcji historia śledztwa, w którym poszlaki znajdują się w każdym popkulturowym artefakcie, a nic nie jest takie, jakie się nam zdaje. Czy największa w historii teoria spiskowa, skrywająca najmroczniejsze tajemnice Los Angeles, może okazać się prawdą?

11 VIII godz. 20.30 – PIRANIE, dramat, reż. Claudio Giovannesi, Włochy 2019 (110’) premiera

Piętnastolatki – Nicola, Tyson, Lollipop, Briatò – posiadają broń i władzę w mieście. Są jak bracia, handlują narkotykami, rabują i zabijają bez skrupułów. Srebrny Niedźwiedź – Najlepszy scenariusz w Berlinie oraz wiele innych nagród na festiwalach filmowych.

25 VIII godz. 20.00 – JEZIORO DZIKICH GĘSI, kryminał, reż. Yi’nan Diao, Chiny, Francja 2019 (117’) premiera

Główny bohater filmu, gangster Zhou, wpada w poważne tarapaty. Po tym, jak omyłkowo zastrzelił policjanta, sam staje się ruchomym celem. Jedyną szansą dla mężczyzny jest ucieczka. Pomocy Zhou szuka u miejscowej prostytutki. To właśnie kobieta ma być jego łącznikiem ze światem. Zwłaszcza że nikomu oprócz niej nie może zaufać. W pogoń za bohaterem rusza bowiem nie tylko żądna zemsty policyjna jednostka specjalna, ale i skuszeni potencjalnym zarobkiem łowcy nagród, a w tle pojawia się również była żona mężczyzny.

– projekcje odbywają się  we wtorki na tarasie Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej , Elektrownia przy ul. Mikołaja Kopernika 1

– godzina rozpoczęcia seansów jest umowna (zaczynamy gdy jest ciemno)

– bilety w cenie 5 zł będą w sprzedaży tylko w dniu projekcji od godz. 14.00

– w razie deszczu projekcja nie odbędzie się.

– ilość miejsc ograniczona ze względu na przepisy dotyczące wirusa

– przed wejściem każdy widz będzie miał mierzoną temperaturę, obowiązują maseczki

i dezynfekcja dłoni

– zastrzegamy sobie prawo zmiany repertuaru z przyczyn niezależnych

– wszystkie filmy dozwolone od 15 lat

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl

fot. Marcin Kucewicz
 

 Komentarze

komentarze