Teatr Powszechny na You Tube

środa 20.05.2020 17:18

Drodzy widzowie,

Po kwietniowej emisji online spektaklu FERDYDURKE w reżyserii Aliny Moś-Kerger, otrzymaliśmy dużą liczbę zapytań o możliwość ponownego odtworzenia sztuki.

Nadarza się wspaniała okazji, Teatr Powszechny został zaproszony przez Instytut Teatralny im. do udziału w 6 edycji Dnia Teatru Publicznego. W tym roku inaczej  niż zwykle. Niestety nie mogą odbyć się spektakle na scenie z publicznością ale możemy połączyć się z widzami za pośrednictwem Internetu.

Zapraszamy 23 maja na nasz kanał YouTube, o godzinie 19.00 wyemitujemy spektakl a zaraz po nim na naszym profilu Facebook odbędzie się spotkanie na żywo z aktorami biorącymi udział w przedstawieniu, poprowadzi je Małgorzata Potocka – Dyrektor Teatru.

Do udziału w spotkaniu zaproszeni są aktorzy „Ferdydurke”: Mateusz Paluch, Przemysław Bosek, Agnieszka Grębosz, Adam Majewski, Mateusz Michnikowski, Natalia Samojlik, Karolina Węgrzyńska, Michał Węgrzyński.

To będzie wyjątkowa okazja aby zadać aktorom pytanie w czasie kiedy osobisty kontakt jest tak utrudniony, zachęcamy do przesyłania pytań za pomocą naszego profilu na Facebooku, tam też będziemy zamieszczać informacje dotyczące samego spotkania.

Przedstawienie uhonorowane aktorską nagrodą zespołową na XIII Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim oraz zakwalifikowane do ścisłego finału IV edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.

Nagroda za reżyserię dla Aliny Moś-Kerger na 44. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych / „Klasyka Żywa”. Spektakl prezentowany był również w ramach 39 Warszawskich Spotkań Teatralnych (Warszawa, kwiecień 2019).

 

Spektakl będzie można obejrzeć na kanale Youtube Teatru Powszechnego w sobotę 23 maja o godzinie 19.00: https://www.youtube.com/user/TeatrPowszechnyRadom/featured?view_as=subscriber

 

Poniżej link do strony Instytutu Teatralnego gdzie znajdują się informacje na temat 6 Dnia Teatru Publicznego:

https://www.instytut-teatralny.pl/aktualnosci/6-dzien-teatru-publicznego-teatry-w-calym-kraju-swietuja-i-czekaja_2020-05-16/?fbclid=IwAR2yfQlbs9i4a7cPP-MHnWQWXjmkXEfDeZ_QniRR9-e9opoDqTBxSz5hoPQKomentarze

komentarze