Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje

wtorek 19.05.2020 15:25

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje o objazdach i przywracaniu linii autobusowych

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z pracami wodociągowymi (inwestycja Wodociągów Miejskich), od dnia 22 maja 2020 roku (piątek) zostanie zamknięty fragment ulicy 25 Czerwca. Zostaną wyznaczone objazdy, również dla autobusów linii 2, 6, 13, 18, N1 i N3.

Inwestycja Wodociągów Miejskich będzie prowadzona najpierw na odcinku ulicy 25 Czerwca – od ronda Mikołajczyka (przy dworcu autobusowym) do skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza. Będzie on zamknięty dla ruchu kołowego, oprócz pojazdów budowy i warunkowego dojazdu do posesji przy tym fragmencie. Utrudnienia planowane są też na części ronda Mikołajczyka oraz na odcinkach ulic Waryńskiego i Bydgoskiej. Z tego powodu na ulicy Waryńskiego od Wyszyńskiego do 25 Czerwca będzie czasowo wprowadzony ruch jednokierunkowy (w kierunku wschodnim, tylko jako dojazd do posesji, z możliwością warunkowego wyjazdu w stronę północną).

Oznakowane objazdy zamkniętego odcinka ulicy 25 Czerwca zostaną wyznaczone w obydwu kierunkach przez ulice Sienkiewicza, Mickiewicza i Traugutta. MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz o stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic bądź do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Autobusy komunikacji miejskiej linii 2, 6, 13, 18, N1 i N3 będą do odwołania jeździć niżej wymienionymi trasami objazdowymi (w obu kierunkach).

Linia 2. W kierunku pętli Os. Zamłynie: Słowackiego, 25 Czerwca, Sienkiewicza, Mickiewicza, Traugutta, Poniatowskiego, Dowkontta; w kierunku pętli Idalin: Poniatowskiego, plac Dworcowy, Traugutta, Mickiewicza, Sienkiewicza, 25 Czerwca, Słowackiego.

Linia 6. W kierunku pętli Godów: Żwirki i Wigury, 25 Czerwca, Sienkiewicza, Mickiewicza, Traugutta, Poniatowskiego, Dowkontta; w kierunku pętli Milejowice / Kasztanowa lub Milejowice / Cerekiewska: Poniatowskiego, plac Dworcowy, Traugutta, Mickiewicza, Sienkiewicza, 25 Czerwca, Żwirki i Wigury.

Linia 13. W kierunku pętli Józefów / Szpital lub Firlej / Cmentarz: Poniatowskiego, plac Dworcowy, Traugutta, Mickiewicza, Sienkiewicza, 25 Czerwca, Żwirki i Wigury; w kierunku pętli Wośniki / Szkoła lub Wośniki / Samorządowa: Żwirki i Wigury, 25 Czerwca, Sienkiewicza, Mickiewicza, Traugutta, Poniatowskiego, Dowkontta.

Linia 18. W kierunku Nowej Woli Gołębiowskiej: Dworzec PKP 02 (obok poczty), Beliny-Prażmowskiego, rondo Mikołajczyka (zawracanie), Beliny-Prażmowskiego, Traugutta, Mickiewicza, Sienkiewicza, 25 Czerwca, Struga; w kierunku pętli Dworzec PKP (powrót z Nowej Woli Gołębiowskiej): Struga, 25 Czerwca, Sienkiewicza, Mickiewicza, Traugutta, Beliny-Prażmowskiego (bezpośrednio w lewo, bez wjazdu na plac Dworcowy), Dworzec PKP 02 (obok poczty).

Linia N1. W kierunku pętli Os. Prędocinek: Żeromskiego, 25 Czerwca, Sienkiewicza, Mickiewicza, Traugutta, plac Dworcowy (punkt przesiadkowy); w kierunku pętli Józefów / Szpital: plac Dworcowy (punkt przesiadkowy), Traugutta, Mickiewicza, Sienkiewicza, 25 Czerwca, Słowackiego.

Linia N3. W kierunku pętli Os. Zamłynie: Słowackiego, 25 Czerwca, Sienkiewicza, Mickiewicza, Traugutta, plac Dworcowy (punkt przesiadkowy); w kierunku pętli Idalin: plac Dworcowy (punkt przesiadkowy), Traugutta, Mickiewicza, Sienkiewicza, 25 Czerwca, Słowackiego.

Na trasach tych objazdów będą obowiązywały przystanki Sienkiewicza / Katedra 03 (przy parku, w kierunku Mickiewicza) oraz Mickiewicza / Katedra 02 (obok katedry, w kierunku Sienkiewicza). Zawieszone będzie jednocześnie funkcjonowanie przystanków 25 Czerwca / Waryńskiego 01 i 02 (w obu kierunkach). Przystanki Beliny-Prażmowskiego / Dw. PKS 01 i 04 (po stronie dworca autobusowego i po stronie hotelu Glass) będą podczas obowiązywania powyższych zmian funkcjonowały jedynie dla autobusów linii 18 w stronę Nowej Woli Gołębiowskiej!

Uwaga! Dla autobusów linii dziennych objazdy będą obowiązywały od początku ich kursowania w dniu 22 maja, zaś dla linii nocnych – dopiero od nocy z 22 na 23 maja (poprzedniej nocy wszystkie kursy będą jeszcze po stałych trasach!).

Z powodu objazdów będą skorygowane rozkłady linii 2, 6, 13, 18, N1 i N3. Jednocześnie zostaną przywrócone rozkłady powszednie w dni robocze dla linii 2, 4, 7, 9, 11 i 25 oraz nastąpią inne korekty (szczegóły podamy w oddzielnym komunikacie).

Inwestorem prac wodociągowych jest spółka Wodociągi Miejskie w Radomiu.

Źródło: MZDiK

 

 

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje o przywróceniu linii autobusowych

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z potrzebą dostosowania komunikacji miejskiej do zmieniającego się zapotrzebowania, od dnia 22 maja 2020 roku (piątek) będą przywrócone powszednie rozkłady linii 2, 4, 7, 9, 11 i 25 w dni robocze. Będą także inne korekty.

Zmiany będą dotyczyły następujących linii komunikacji miejskiej w Radomiu:

– linia 2: uwzględnienie w rozkładzie objazdu odcinka ulicy 25 Czerwca wraz z przywróceniem powszedniego rozkładu jazdy w dni robocze;
– linia 4: przywrócenie powszedniego rozkładu jazdy w dni robocze;
– linia 6: uwzględnienie w rozkładzie objazdu odcinka ulicy 25 Czerwca;
– linia 7: przywrócenie powszedniego rozkładu jazdy w dni robocze;
– linia 9: przywrócenie powszedniego rozkładu jazdy w dni robocze wraz z likwidacją kursu zjazdowego do zajezdni Żakowice w dni powszednie o 21:40 z pętli Os. Prędocinek;
– linia 10: dodanie kursu zjazdowego do zajezdni Żakowice w dni powszednie o 21:50 z pętli Gołębiów / Holszańskiej;
– linia 11: przywrócenie powszedniego rozkładu jazdy w dni robocze;
– linia 13: uwzględnienie w rozkładzie objazdu odcinka ulicy 25 Czerwca, a także przesunięcia godzin odjazdów w soboty z godziny 6:05 na 6:15 z pętli Wośniki / Samorządowa oraz w niedziele i święta z godziny 7:43 na 7:45 z pętli Józefów / Szpital;
– linia 18: uwzględnienie w rozkładzie objazdu odcinka ulicy 25 Czerwca;
– linia 25: przywrócenie powszedniego rozkładu jazdy w dni robocze;
– linia 26: tymczasowe wprowadzenie objazdu odcinka ulicy 25 Czerwca – dotyczy to wyłącznie kursu zjazdowego do zajezdni Borki w dni powszednie o 23:19 z pętli Myśliszewice;
– linia N1: uwzględnienie w rozkładzie objazdu odcinka ulicy 25 Czerwca wraz z przyśpieszeniem wszystkich odjazdów z pętli Józefów / Szpital o jedną minutę w celu pozostawienia takich samych godzin przyjazdów do punktu przesiadkowego przy dworcu PKP;
– linia N3: uwzględnienie w rozkładzie objazdu odcinka ulicy 25 Czerwca.

Źródło: MZDiK

 Komentarze

komentarze