Koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej

środa 22.04.2020 10:49

Muzyczna uczta w sieci – Zgodnie z planem, w najbliższą sobotę 25 kwietnia o godz. 18:00 spotkalibyśmy się na koncercie Radomskiej Orkiestry Kameralnej pt. (Re)discovering Harvey Hope.  To niemożliwe. Ten koncert odbędzie się dopiero we wrześniu i zainauguruje nowy sezon artystyczny.

Mimo znanych wszystkim przeszkód, Orkiestra nie zawiesiła swojej działalności. – Nie pozwolimy, aby przez ten czas życie naszych melomanów obyło się bez obecności Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Nie możemy zaprosić do naszej siedziby, ale dzięki nowoczesnym technologiom to my możemy zagościć w Państwa domach – mówi Agnieszka Stanicka, kierownik działu marketingu, promocji i realizacji projektów ROK. 

Radomska Orkiestra Kameralna przygotowała cykl spotkań z muzykami naszej orkiestry. Już od tego tygodnia w każdą środę i piątek na Facebook’owej stronie ROK zawitają muzycy, tym razem całkiem solo, którzy zaproszą do swoich muzycznych światów. W pozostałe dni tygodnia będziemy mogli powspominać archiwalne koncerty i posłuchać przepięknej muzyki Beethovena, czy Mendelssohna, oprócz klasyki znajdzie się także miejsce na trochę rozrywki, jak muzyka filmowa, czy celtycka. Orkiestra nie pozwoli zapomnieć także o muzyce współczesnej, a to za sprawą nagrań Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego K. Pendereckiego „Arboretum”. W ten sposób radomianie oddają cześć Maestro Krzysztofowi Pendereckiemu, który był i pozostanie na zawsze nieodłączną częścią tego wydarzenia.

Do tej pory poznaliśmy orkiestrę jako świetnie brzmiącą całość, co prawda złożoną z wielu wyjątkowych muzyków, jednak postrzeganych przez pryzmat całego zespołu. Warto jednak pamiętać, że w skład ROK wchodzą muzycy wyjątkowi, posiadający zróżnicowane gusta muzyczne czy pasje. Zaproponowany cykl e-spotkań pozwoli lepiej poznać członków orkiestry. – Czy gotowi są Państwo usłyszeć wielki przebój Michaela Jacksona w wykonaniu Piotra Cebuli, który w tym celu się „roztroił”? Czy znają Państwo zamiłowanie Małgosi Chrzanowskiej do kwartetów oraz do Schuberta? Czy można oprzeć się duetowi Satomi Yasutaniya i Marta Kiljan wykonującemu utwory Bacewicz, Telemanna oraz Vivaldiego? Kto lepiej przekaże nam miłość do kontrabasu od Irka Winiarskiego? Jak Ola Talacha radzi sobie z grą na mandolinie?  A czy zgrane małżeństwo Michał Zaborski i jego żona Małgorzata Markiewicz w muzycznym duecie brzmią równie zgodnie? – pyta za naszym pośrednictwem A. Stanicka, wyrażając nadzieję, że koncerty w sieci przyniosą iskrę muzycznej radości i nadziei na jak najszybsze osobiste spotkanie na koncertach.

Oto profil ROK na FB:  https://www.facebook.com/RADORKAM/. Żadnego melomana nie może tam zabraknąć.

 Komentarze

komentarze