Maseczki dla mieszkańców gminy

poniedziałek 20.04.2020 15:21

   Samorządy lokalne w trudnych  dniach trwania pandemii starają się w miarę swych możliwości organizacyjnych i finansowych wspomagać mieszkańców  na różne możliwe sposoby. Jednym z nich jest  zakupienie i przekazanie  mieszkańcom maseczek wielokrotnego użytku. Samorząd  najczęściej zleca ich wykonanie lokalnym przedsiębiorcom aby w ten sposób także wesprzeć w  ich  choćby w utrzymaniu zatrudnienia.

  Dobrym przykładem  może pochwalić się  wójt gminy Garbatka Letnisko-Teresa Fryszkiewicz. Przed kilkoma dniami  zapowiedziała dostarczenie każdemu zameldowanemu mieszkańcowi gminy  maseczek wielorazowego użytku i słowa dotrzymała. W ub. piątek pracownice urzędu gminy przygotowywały i pakowały maseczki wraz z instrukcją  obsługi(przypominającą np. aby przed pierwszym założeniem wyprać i wyprasować maseczkę)aby dostarczyć  je  bezpośrednio do skrzynek pocztowych każdej posesji. Gmina liczy ponad 5 tys. mieszkańców i kilka wsi dlatego akcja kontynuowana była w poniedziałek 20  kwietnia br. poza Garbatką Letnisko we wsiach Bąkowiec, Ponikwa  i Bogucin.

Teresa Fryszkiewicz  podkreśla, że maseczki wykonane zostały z materiału pozwalającego na wielorazowe użycie maseczki z możliwością umieszczenia w niej dodatkowego filtra. Jednocześnie pani wójt  przypomniała raz jeszcze mieszkańcom apel : jeśli nie musisz zostań w domu, jeśli musisz wyjść załóż  maseczkę ochronną.

 Komentarze

komentarze