Podziemna Wieliczka – wirtualne zwiedzanie

piątek 10.04.2020 07:44

W czasie, który spędzamy w domu warto przenieść się wirtualnie w  miejsca, które lubimy, które nas inspirują i zachwycą. Można na przykład zaglądnąć do wielickiej kopalni, która na ten trudny dla wszystkich czas przygotowała szereg propozycji: filmowych, historycznych, edukacyjnych.

Wirtualnie zabytek zwiedzać można za pośrednictwem portali społecznościowych i strony www, gdzie utworzona została zakładka z propozycjami online. Wieliczka to miejsce historyczne i prawdziwa kopalnia tajemnic, ale też inspiracji.  Pozostając w domu warto oglądnąć filmy i panoramiczne zdjęcia obiektu, wykorzystać materiały do kreatywnego spędzania czasu z dziećmi, a nawet ciekawej interaktywnej lekcji online.  Treści zamieszczane są w mediach społecznościowych kopalni: na Facebooku, Instagramie i Youtubie, zebrane zostały również na stronie internetowej – podstrona „zwiedzaj z domu”. 

 

W kanałach społecznościowych kopalni trwa emisja cyklu Tydzień z Kopalnią Soli „Wieliczka”. Każdego dnia tygodnia publikowane są inne materiały edukacyjne. W ramach serii Edukacja i zabawa pojawiają się konspekty lekcji i pomysły na edukacyjne gry oraz zabawy związane tematycznie z kopalnią. Wirtualne oprowadzanie po Trasie Turystycznej  to z kolei seria filmików, w których jeden z przewodników oprowadza widzów po wybranych komorach trasy, co tydzień po innych bardziej i mniej znanych zakamarkach kopalni.  Mroki kopalni to nagrania pokazujące wędrówkę przez kopalnię jedynie w świetle lampy górniczej, albowiem w tej formie zwiedzanie zyskuje zupełnie inny charakter. Kopalnia od kuchni  to seria przepisów „ze szczyptą soli”, którymi dzielą się kucharze na co dzień pracujący w podziemnej restauracji, a Bajkowe opowieści  to nagrania wielickich baśni i legend przygotowane  z myślą o najmłodszych. Solne Królestwo. Tajemnice Kopalni Soli „Wieliczka” prezentuje cykl odcinków filmu dokumentalnego zarówno o Trasie Turystycznej, jak i miejscach niedostępnych dla zwiedzających np. unikatowych w skali świata Grotach Kryształowych. W centrum historii  przedstawia panoramy komór pozwalające oglądnąć wybrane wyrobiska z detalami, których można nie dostrzec podczas zwiedzania na miejscu.

 

Linki:

Podstrona “Zwiedzaj z domu”: https://bit.ly/kopalnia_zwiedzajzdomu

Facebook: https://www.facebook.com/kopalniawieliczka/

Instagram: https://www.instagram.com/wieliczkasaltmine/

Youtube: https://www.youtube.com/user/kopalniawieliczkaKomentarze

komentarze