Pacjent z podejrzeniem  zakażenia koronowirusem   w radomskim szpitalu

środa 4.03.2020 21:04

 W czwartek 5 marca br. dowiemy się czy mężczyzna, który w środę 4 bm trafił wprost z przychodni na Zamłyniu do izolatki oddziału zakaźnego radomskiego szpitala jest zarażony koronowirusem czy też jego objawy chorobowe to grypa lub silne przeziębienie. Zgodnie z procedurami przychodnia została zamknięta i trwa odkażanie, a służby sanitarne ustalają kontakty mężczyzny, który wrócił z Niemiec gdzie, jak twierdzi, mógł mieć styczność t z osobami chorymi.

– Potwierdzam, że otrzymaliśmy informację o pacjencie, który niedawno przebywał na terenie Niemiec i który zgłosił się do przychodni z objawami takimi, jak wysoka temperatura i kaszel. Zgodnie z wytycznymi zostały uruchomione procedury, pacjent został przewieziony na oddział zakaźny do szpitala, a sama przychodnia zamknięta. Teraz pacjent zostanie poddany badaniom, które wyjaśnią, czy to zarażenie korona wirusem, grypa czy przeziębienie – mówi Lucyna Wiśniewska, dyrektorka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu.

 Podjęto wszelkie środki ostrożności na wypadek gdyby wynikła konieczność skierowania na badania czy leczenie większej ilości ewentualnych chorych w Radomiu. Przed oddziałem zakaźnym miejskiego szpitala straż pożarna rozstawiła namioty, które będą służyły z miejsce wstępnej segregacji w przypadku, kiedy w jednym momencie szpital będzie musiał obsłużyć dużą liczbę pacjentów. Bądźmy jednak rozsądni i stosujmy się do zaleceń profilaktyki i służb medycznych także w sprawie ograniczonych możliwości odwiedzin chorych w radomskich szpitalachKomentarze

komentarze