Ogromny pożar na terenie zakładów Bomax w Pionkach

sobota 18.01.2020 12:54

Ogromny pożar zgromadzonych śmieci na terenie zakładów Bomax w Pionkach

Około 180 strażaków zaangażowanych było w nocy z piątku na sobotę w gaszenie pożaru, który wybuchł w Pionkach w województwie mazowieckim na terenie  zakładów Bomax znajdujących przy ulicy Zakładowej w Pionkach.

 

 

Ogień objął dwie hałdy śmieci o wymiarach odpowiednio 50 na 20 i 30 na 20 metrów. Obecnie sytuacja jest już opanowana i trwa dogaszanie. Mazowiecka Komenda Wojewódzka PSP przed godziną dziewiątą poinformowała, że na miejscu pracuje 180 strażaków i 50 samochodów.

Stan powietrza na bieżąco monitoruje Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Warszawy. Do mieszkańców zaapelowano aby nie wychodzili z domów i nie otwierali okien.

Zakłady te znajdują się w stanie upadłości .Wiele wskazuje na to, że ten pożar może wpisać się  w listę podobnych pożarów hałd śmieci jakie miały miejsce w kraju.

 

 

KOMUNIKAT BURMISTRZA

SZANOWNI PAŃSTWO W DNIU 18.01.2020 OKOŁO GODZ. 3.00 NAD RANEM WYBUCH POŻAR NA TERENIE BYŁYCH ZAKŁADÓW PRONIT W MIEJSCU GDZIE SWOJĄ SIEDZIBĘ MA FIRMA BOMAX, KTÓRA OBECNIE JEST W STANIE UPADŁOŚCI.

PALĄ SIĘ ODPADY, KTÓRE FIRMA BOMAX POZOSTAWIŁA PO SWOJEJ DZIAŁALNOŚCI. SYTUACJA TO MOŻE STANOWĆ  ZAGOŻENIE NIE TYLKO DLA ŚRODOWISKA I PRZYLEGŁYCH FIRM TAKICH JAK MESKO, ALE I RÓWNIEŻ DLA ZDROWIA MIESZKAŃCÓW.

DLATEGO PROSZĘ PAŃSTWA O POZOSTANIE W DOMACH I NIE OTWIERANIE OKIEN. TRWA AKCJA GAŚNICZA W KTÓREJ UCZESTNICZY 35 JEDNOSTEK STRAŻY POŻARNEJ I ZASTĘPY OSP.

SPECJALISTYCZNA JEDNOSTKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ BĘDZIE MONITOROWAŁA STAN JAKOŚCI POWIETRZA NA TERENIE MIASTA.

PROSIMY ZWRACAĆ UWAGĘ NA OGŁOSZENIA ZARÓWNO W MIEJSCACH  ZAMIESZKANIA I ŚRODKACH MASOWEGO PRZEKAZU.

 

(-) Burmistrz Miasta Pionki
       Robert Kowalczyk

 

 Komentarze

komentarze