Kolejne  Retrospotkanie – Z Tomaszem Staniszewskim

sobota 11.01.2020 10:01

 

 

14 stycznia (wtorek) o godz. 18.00 „Resursa Obywatelska” wraz ze społecznością skupioną wokół facebookowego profilu „Radom Retrospekcja” zapraszają na 22 Retrospotkanie.

Naszym gościem będzie miłośnik dziejów Radomia i kolekcjoner – Tomasz Staniszewski. Pan Tomasz opowie o historii swej rodziny, która od początku XX w. aż do dziś słynie z działalności w branży kamieniarskiej.
Prelegent podzieli się ze słuchaczami opowieściami dotyczącymi jego zainteresowania dziejami gospodarczymi Polski i Radomia XIX i XX wieku.
Nie zabraknie prezentacji ciekawych i nierzadko unikatowych dokumentów z epoki – tytułowych „papierów”, jakie przez lata udało się zebrać Staniszewskiemu. Niektóre z nich pokazane zostaną także w oryginale.

 Tomasz Staniszewski – radomianin, absolwent IV LO im. T. Chałubinskiego” i Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Zainspirowany wykładami o dziejach rynku papierów wartościowych prof. Leszka Kałkowskiego, już w okresie studiów rozpoczął budowę własnej kolekcji historycznych akcji, obligacji itp. dokumentów. Pasjonat historii gospodarczej, w szczególności przemysłowych dziejów Radomia. Od blisko 30 lat związany z branżą kamieniarską (członek w piątym pokoleniu znanej rodziny kamieniarzy radomskich). Jego firma INBRA POLSKA jest wiodącym w kraju importerem kamienia naturalnego. Członek Zarządu Stowarzyszenia Kolekcjonerów Historycznych Papierów Wartościowych w Warszawie. Twórca kilku wystaw poświęconych historycznym papierom wartościowym. Współtwórca, z Martą Trojanowską, wystawy „Marywil – ogień i czas. Ceramiczne dziedzictwo Radomia”. Autor kilku artykułów naukowych dotyczących historii gospodarczej Radomia oraz monografii „Elektrownia Miejska w Radomiu 1901-1956”. Założyciel portalu www.starepapiery.pl 

 Komentarze

komentarze