Na lotnisku w Radomiu – Wyniki przetargu

piątek 13.12.2019 12:17

 Otwarto   zgłoszone  trzy oferty na budowę  nowoczesnego terminalu na lotnisku w Radomiu. Oferta firmy Mirbud zaproponowała najniższą cenę blisko 241,5 mln zł i mieści się w założonym przez PPL budżecie (ok. 277 mln zł). Budimex zaproponował cenę 322,3 mln zł, a firma Hochtief – 335,6 mln zł. Każda z firm założyła realizację inwestycji w 22 miesiące.

„Aktualnie trwa ocena ofert. Kolejnym krokiem będzie aukcja elektroniczna, podczas której wykonawcy będą mogli zaproponować niższe kwoty za wykonanie zamówienia” – poinformowało PPL. Podpisanie umowy planowane jest na pierwszy kwartał 2020 roku.

Przedmiotem zamówienia jest wybudowanie terminalu o powierzchni 30 tys. m kw. W budynku ma się znajdować m.in. 30 stanowisk check-in, 10 – kontroli bezpieczeństwa i po osiem – kontroli dokumentów przy wylotach i przylotach. Ponadto, w terminalu będzie 10 bramek wylotowych i trzy karuzele do odbioru bagażu. W dużej, przystosowanej do potrzeb głównie pasażerów lotów charterowych strefie komercyjnej zaplanowano liczne punkty gastronomiczne i handlowe.

Zdaniem PPL terminal na lotnisku w Radomiu ma być najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. Będzie przygotowany na przyjęcie 3 mln pasażerów rocznie. W przyszłości będzie go można rozbudować nawet do potrzeb 9 mln podróżnych.

Po wybudowaniu prawie od podstaw nowego portu lotniczego, Radom przejmie część ruchu lotniczego z Lotniska Chopina, głównie loty czarterowe i niskokosztowe.

Lotnisko w Radomiu rozpoczęło działalność w maju 2014 r. To jedyny port lotniczy użytku publicznego w Polsce, który powstał bez wsparcia unijnego. Miasto zainwestowało w jego utworzenie ponad 90 mln zł. PPL kupiło radomskie lotnisko po tym, jak w połowie września ub.r. radomski sąd ogłosił upadłość spółki Port Lotniczy Radom.(PAP)

 

Wykorzystano zdjęcie :

Port Lotniczy Radom (fot. Rafał T.)Komentarze

komentarze