Organizatorzy zlekceważyli Kiermasz

czwartek 5.12.2019 21:10

 Organizatorzy zlekceważyli  Kiermasz , który nie był kiermaszem

W miastach trwają już  tradycyjne świąteczne kiermasze. Pełne radości, zabawy, atmosfery zbliżających się świąt w  plenerowym otoczeniu  w  świątecznej dekoracji. Tymczasem w Radomiu… .  Portal Radom 24 pisze:

„  Ręcznie wykonane ozdoby, m.in. stroiki, bombki, choinki czy kartki świąteczne można było kupić w Urzędzie Miejskim, podczas tradycyjnego kiermaszu wyrobów przygotowanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.

– To piękne wydarzenie i jak zwykle mnóstwo przepięknych ozdób. Bardzo się cieszę, że kolejny raz właśnie tym spotkaniem rozpoczynamy ten wyjątkowy, przedświąteczny czas integrując się jednocześnie z osobami niepełnosprawnymi. To środowisko, które jest dla nas niezwykle ważne – mówił odwiedzając stoiska prezydent Radosław Witkowski.

Świąteczne wyroby przygotowane przez podopiecznych radomskich organizacji pozarządowych będzie można jeszcze kupić 10 i 11 grudnia, w godz. 15.00-19.00 w hipermarkecie E.Leclerc oraz 12 grudnia, w godz. 9.00-15.00 w Centrum Handlowym Atrium Gama.

 

Tradycyjnie dochód ze sprzedaży świątecznych ozdób zostanie w całości przekazany na zakup materiałów do prowadzenia dalszej terapii podopiecznych radomskich organizacji.”

                                              ***

Byliśmy  tam w czwartek 5  o godz. 13.30. Imprezę zapowiedziano skromnym komunikatem w Internecie .Przed wejściem do gmachu  od ul. Żeromskiego – nie było ani jednego plakatu, baneru  czy choćby jednej, małej kartki z informacją  o tym świątecznym kiermaszu. Stoiska ulokowano na 1 piętrze w holu, więc nic dziwnego, że odwiedzających praktycznie nie było, czego dowodem są nasze zdjęcia. Żal było patrzeć  na tych ,którzy prezentowali swe wyroby,  których naszym zdaniem po prostu organizatorzy wyraźnie zlekceważyli. Zlekceważyli ich kilku miesięczny wysiłek, chęć prezentacji swych prac i sprzedaży.  W poprzednich latach wystawiali swe prace na placu przed Urzędem, mimo zimna, ale  za to  w prawdziwie przedświątecznej atmosferze. Ci , którzy wymyślili w tym roku taką formę  prezentacji pracy podopiecznych radomskich organizacji pozarządowych- powinni co najmniej rumienić się ze wstydu. To była bowiem klasyczna antypromocja tego rodzaju imprezy, która przyniosła wiele goryczy i rozczarowania podopiecznym  Warsztatów Terapii Zajęciowej. Tą krzywdę jaką im uczyniono – na szczęście  radomianie mogą jeszcze choćby częściowo naprawić  kupując te piękne produkty ich rąk na kiermaszu w  E.Leclerc i Centrum Handlowym Atrium Gama.

Poniżej kiermasz na kilku zdjęciach:Komentarze

komentarze