Teatr Powszechny – Konkurs Na Plakat

poniedziałek 2.12.2019 21:33

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu przy wsparciu Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli oraz Muzeum Plakatu w Wilanowie ogłosił zamknięty Międzynarodowy  Konkurs na najciekawszy plakat Gombrowiczowski.

 

Do udziału w konkursie zostali zaproszeni wybitni artyści: Justyna Czerniakowska, Małgorzata Gurowska, Anna Wieluńska, Agnieszka Ziemiszewska, Julia Zuzina, Michał Batory, Sławomir Kosmynka, Mateusz Machalski, Paweł Ryżko, Aleksander Walijewski.

 

2 grudnia 2019r w siedzibie teatru jury w składzie: Małgorzata Potocka (dyrektor Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego  w Radomiu), Mariusz Knorowski (kurator Muzeum Plakatu w Wilanowie), Tomasz Tyczyński (kurator Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli), Wojciech Leder (artysta malarz, profesor ASP w Łodzi),  oceniło prace i przyznało następujące nagrody:

Za pierwsze miejsce –  6000zł  – dla Michała Batorego

Za drugie miejsce –  4000zł  dla Justyny Czerniakowskiej

Za trzecie miejsce –  3000zł  dla Anny Wieluńskiej

 

Wyróżnione plakaty zostaną zaprezentowane w Radomiu w dniu inauguracji XIV Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego, a także na pokonkursowych wystawach w różnych galeriach w Polsce.

 

Teatr Powszechny w Radomiu od 1993 r. jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego – jednego z najważniejszych polskich festiwali teatralnych, który jest realizowany w cyklu biennalowym. Jest to impreza, która od początku swojego istnienia ma charakter interdyscyplinarny, łączący teatr, naukę, krytykę, sztuki plastyczne, muzykę, film. Pomiędzy kolejnymi edycjami Festiwalu Gombrowiczowskiego,  w różnych formach analizujemy dzieła pisarza, mi. in.  poprzez wystawy, warsztaty teatralne, spotkania z twórcami literatury. W tym roku rozpoczął stały konkurs na plakat gombrowiczowski, który będzie promował Festiwal.

 

Konkurs na najciekawszy plakat Gombrowiczowski  realizowany jest w ramach zadania XIV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji KulturyKomentarze

komentarze