„Sportowy Weekend” 19-20 października 2019 r.

czwartek 24.10.2019 11:27

 

 

 

 

 

Czwarta kolejka Energa Basket Ligi. Wysoka porażka Hydrotrucku

Wicemistrz Polski dominował  przez cały mecz. Radomianie przegrali wyraźnie, bo różnicą 33 punktów.

POLSKI CUKIER TORUŃ – HYDROTRUCK RADOM 86:53 (20:13, 27:12, 20:14, 19:14)

 

Natomiast koszykarze HydroTrucku Sky Tattoo II Radom kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa w drugoligowej rywalizacji.  To już czwarta wygrana. Tym razem pokonali na wyjeździe  Ochotę Warszawa.

Ochota Warszawa – HydroTrucku Sky Tattoo II Radom

                                                      70 : 101   (22:17, 20:25, 14:32, 14:27)

(źródło Hydro Truck)

 

Mistrzynie z kompletem punktów

Początek meczu znakomity dla radomskich siatkarek. Pierwszy set trzema oczkami (25:22) dla Radomki. Początek drugiego seta nie gorszy niż pierwszy, ale tylko do stanu 20:20. Od tego momentu więcej opanowania wykazały Mistrzynie Polski wygrywając 25:22.

Kolejne dwie meczowe partie także dla łodzianek. Efekt końcowy:

E.Leclerc Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź

                                                             1 : 3    (25:22, 22:25, 21:25, 18:25)

E.Leclerc Radomka: Szpak 3, Bałucka 10, Azizova 21, Kubacka 11, Jerkov 6, Bałuk 13, Witkowska (libero) oraz: Bodasińska (libero) , Szczepańska -Pogoda (3).

(źródło: E.Leclerc Radomka)

 

W konfrontacji dwóch beniaminków na remis.

 

 

 

 

14 kolejka  – 19-20 października

Warta Poznań

2-3

Zagłębie Sosnowiec

Stal Mielec

5-1

Sandecja Nowy Sącz

Wigry Suwałki

1-0

Odra Opole

Podbeskidzie Bielsko-Biała

0-2

GKS 1962 Jastrzębie

Olimpia Grudziądz

2-2

Radomiak Radom

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

2-1

GKS Bełchatów

Miedź Legnica

4-1

Stomil Olsztyn

Puszcza Niepołomice

2-1

GKS Tychy

Chrobry Głogów

1-0

Chojniczanka Chojnice

 

Tabela:

M.

DRUŻYNA

MECZE

PUNKTY

BRAMKI

1.

 Radomiak Radom

14

27

23-17

2.

 Stal Mielec

13

25

20-14

3.

 Warta Poznań

13

24

20-13

4.

 Podbeskidzie Bielsko-Biała

14

24

23-15

5.

 Miedź Legnica

13

23

19-12

6.

 Olimpia Grudziądz

14

21

23-20

7.

 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

14

21

20-14

8.

 Stomil Olsztyn

14

21

13-16

9.

 GKS 1962 Jastrzębie

13

20

19-16

10.

 Zagłębie Sosnowiec

13

18

19-18

11.

 Puszcza Niepołomice

13

17

10-14

12.

 GKS Bełchatów

14

17

16-17

13.

 GKS Tychy

13

17

26-22

14.

 Chojniczanka Chojnice

14

15

21-24

15.

 Wigry Suwałki

13

15

13-19

16.

 Sandecja Nowy Sącz

14

15

18-27

17.

 Chrobry Głogów

13

11

10-23

18.

 Odra Opole

13

7

7-19

 

 

Następna 15 kolejka  26-27 października

GKS Tychy

Warta Poznań

Stomil Olsztyn

Puszcza Niepołomice

GKS Bełchatów

Miedź Legnica

Radomiak Radom

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

GKS 1962 Jastrzębie

Olimpia Grudziądz

Odra Opole

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Sandecja Nowy Sącz

Wigry Suwałki

Chrobry Głogów

Stal Mielec

Zagłębie Sosnowiec

Chojniczanka Chojnice

 

 

Piłkarki Hydrotrucku Radom przegrały z liderem rozgrywek.

W pierwszoligowym hicie piłki nożnej kobiet lider ROW Rybnik pokonał 3:1 Hydrotruck Radom. Radomianki to trzecia siła zaplecza ekstraligi.

8 kolejka  – 19-20 października

Gol Częstochowa

0-4

Rekord Bielsko-Biała

Wanda Nowa Huta (Kraków)

1-4

Tarnovia Tarnów

Rysy Bukowina Tatrzańska

5-4

Sokół Kolbuszowa Dolna

Sparta Daleszyce

1-2

Respekt Myślenice

ROW Rybnik

3-1

Sportowa Czwórka Radom

SWD Wodzisław Śląski

3-2

Resovia

 

Tabela:

M.

DRUŻYNA

MECZE

PUNKTY

BRAMKI

1.

 ROW Rybnik

8

22

25-3

2.

 Tarnovia Tarnów

8

19

24-12

3.

 Sportowa Czwórka Radom

9

19

17-10

4.

 Resovia

8

16

32-15

5.

 Rekord Bielsko-Biała

8

16

24-16

6.

 SWD Wodzisław Śląski

8

12

20-24

7.

 Rysy Bukowina Tatrzańska

8

10

20-18

8.

 Sparta Daleszyce

8

6

12-31

9.

 Wanda Nowa Huta

8

6

12-25

10.

 Respekt Myślenice

8

6

5-14

11.

 Gol Częstochowa

9

5

6-18

12.

 Sokół Kolbuszowa Dolna

8

4

12-23

 

Następna 9 kolejka  – 23 października

Resovia

Gol Częstochowa

Sportowa Czwórka Radom

SWD Wodzisław Śląski

Respekt Myślenice

ROW Rybnik

Sokół Kolbuszowa Dolna

Sparta Daleszyce

Tarnovia Tarnów

Rysy Bukowina Tatrzańska

Rekord Bielsko-Biała

Wanda Nowa Huta (Kraków)

 

 

 

 

Zgodnie z terminarzem rozgrywek radomskie piłkarki pauzowały

Pozostałe wyniki

7 kolejki – 5-6 października

Tabela:

Stomil Olsztyn

2-3

MUKS Tomaszów Mazowiecki

 

KU-AZS UW Warszawa

3-0

Ekosport Białystok

 

Włókniarz Białystok

4-1

Tygrys Huta Mińska

 

UKS SMS III Łódź

Pogoń Zduńska Wola
w pierwotnym terminie (19 października, 15:00) odwołany 22 października, 17:00

 

Loczki Wyszków

3-0

Akademia 2012 Suwałki

 

Pauza:

Zamłynie Radom

 

 

M.

DRUŻYNA

MECZE

PUNKTY

BRAMKI

1.

 UKS SMS III Łódź

6

18

20-11

2.

 KU-AZS UW Warszawa

7

18

20-7

3.

 MUKS Tomaszów Mazowiecki

8

18

25-13

4.

 Włókniarz Białystok

7

13

11-8

5.

 Loczki Wyszków

7

12

20-10

6.

 Tygrys Huta Mińska

8

12

14-14

7.

 Stomil Olsztyn

7

8

15-15

8.

 Zamłynie Radom

6

7

9-14

9.

 Ekosport Białystok

7

2

8-21

10.

 Pogoń Zduńska Wola

6

1

3-14

11.

 Akademia 2012 Suwałki

7

1

6-24

 

Następna 9 kolejka  – 26-27 października

Akademia 2012 Suwałki

Stomil Olsztyn

Pogoń Zduńska Wola

Loczki Wyszków

Zamłynie Radom

UKS SMS III Łódź

Ekosport Białystok

Włókniarz Białystok

UKS Tomaszów Mazowiecki

KU-AZS UW Warszawa

Pauza:   Tygrys Huta Mińska.

 

 

Broń Radom zgarnęła pełną pulę punktów

 

13 kolejka  – 19-20 października

Olimpia Zambrów

2-4

Unia Skierniewice

Pogoń Grodzisk Mazowiecki

1-1

KS Wasilków

Znicz Biała Piska

2-0

Lechia Tomaszów Mazowiecki

Ruch Wysokie Mazowieckie

0-1

Huragan Morąg

Sokół Aleksandrów Łódzki

1-1

Legia II Warszawa

Pelikan Łowicz

1-0

Polonia Warszawa

Concordia Elbląg

2-3

Broń Radom

Sokół Ostróda

1-2

RKS Radomsko

Ursus Warszawa

1-1

Świt Nowy Dwór Mazowiecki

 

Tabela:

M.

DRUŻYNA

MECZE

PUNKTY

BRAMKI

1.

 Sokół Ostróda

13

29

29-12

2.

 Sokół Aleksandrów Łódzki

13

26

24-13

3.

 Znicz Biała Piska

13

25

25-14

4.

 Świt Nowy Dwór Mazowiecki

13

24

18-12

5.

 Huragan Morąg

13

22

18-13

6.

 Legia II Warszawa

11

21

21-14

7.

 Pelikan Łowicz

13

20

27-20

8.

 RKS Radomsko

13

19

20-20

9.

 Unia Skierniewice

13

19

25-31

10.

 Broń Radom

13

18

18-18

11.

 Olimpia Zambrów

13

16

22-23

12.

 Concordia Elbląg

13

16

15-20

13.

 Lechia Tomaszów Mazowiecki

12

12

14-21

14.

 Ruch Wysokie Mazowieckie

12

11

16-19

15.

 Polonia Warszawa

13

11

10-20

16.

 Pogoń Grodzisk Mazowiecki

13

11

18-25

17.

 Ursus Warszawa

13

11

11-17

18.

 KS Wasilków

13

7

9-28

 

Następna 14 kolejka – 26-27  października

Unia Skierniewice

RKS Radomsko

Broń Radom

Sokół Ostróda

Polonia Warszawa

Concordia Elbląg

Ursus Warszawa

Pelikan Łowicz

Legia II Warszawa

Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Huragan Morąg

Sokół Aleksandrów Łódzki

Lechia Tomaszów Mazowiecki

Ruch Wysokie Mazowieckie

KS Wasilków

Znicz Biała Piska

Olimpia Zambrów

Pogoń Grodzisk Mazowiecki

 

 

 

 

11 kolejka  – 19-20 października

Znicz II Pruszków

1-1

Radomiak II Radom

KS Raszyn

1-3

KS Warka

Oskar Przysucha

4-5

Victoria Sulejówek

Żyrardowianka Żyrardów

0-2

Proch Pionki

Błonianka Błonie

1-4

MKS Piaseczno

Unia Warszawa

1-0

Józefovia Józefów

Mszczonowianka Mszczonów

4-1

Wilga Garwolin

Mazur Karczew

1-2

Pilica Białobrzegi

 

 

Tabela

M.

DRUŻYNA

MECZE

PUNKTY

BRAMKI

1.

 Radomiak II Radom

11

24

22-11

2.

 MKS Piaseczno

11

24

34-14

3.

 Błonianka Błonie

11

23

34-10

4.

 Victoria Sulejówek

11

22

31-18

5.

 Pilica Białobrzegi

11

21

28-19

6.

 Wilga Garwolin

11

17

26-26

7.

 Mszczonowianka Mszczonów

11

16

18-15

8.

 Oskar Przysucha

11

16

25-25

9.

 KS Warka

11

14

16-26

10.

 Proch Pionki

11

14

13-16

11.

 Znicz II Pruszków

11

12

14-19

12.

 Mazur Karczew

11

10

14-19

13.

 KS Raszyn

11

10

14-23

14.

 Żyrardowianka Żyrardów

11

9

16-27

15.

 Józefovia Józefów

11

6

7-21

16.

 Unia Warszawa

11

5

5-28

 

Następna 12 kolejka  – 26-27 października

Radomiak II Radom

Pilica Białobrzegi

Wilga Garwolin

Mazur Karczew

Józefovia Józefów

Mszczonowianka Mszczonów

MKS Piaseczno

Unia Warszawa

Proch Pionki

Błonianka Błonie

Victoria Sulejówek

Żyrardowianka Żyrardów

KS Warka

Oskar Przysucha

Znicz II Pruszków

KS Raszyn

 

 

 

 

 

 

12 kolejka  – 19-20 października

Mazowsze Grójec

0-2

Zamłynie Radom

Energia Kozienice

2-0

Orzeł Wierzbica

Iłżanka Kazanów

1-2

Gryf Policzna

Powiślanka Lipsko

7-0

LKS Promna

Pilica Nowe Miasto n. Pilicą

2-0

Zawisza Sienno

Królewscy Jedlnia

3-1

Szydłowianka Szydłowiec

Zwolenianka Zwoleń

0-1

LKS Jedlińsk

Centrum Radom

2-0

Jodła Jedlnia-Letnisko

 

 

 

 

 

Tabela

M.

DRUŻYNA

MECZE

PUNKTY

BRAMKI

1.

 LKS Jedlińsk

12

31

32-11

2.

 Powiślanka Lipsko

12

28

49-13

3.

 Zamłynie Radom

12

26

31-14

4.

 Jodła Jedlnia-Letnisko

12

25

33-18

5.

 Energia Kozienice

12

24

33-9

6.

 Mazowsze Grójec

12

23

39-15

7.

 Gryf Policzna

12

20

20-25

8.

 Orzeł Wierzbica

12

20

21-22

9.

 Centrum Radom

12

14

22-23

10.

 Królewscy Jedlnia

12

11

13-28

11.

 Szydłowianka Szydłowiec

12

10

18-22

12.

 Zwolenianka Zwoleń

12

10

9-27

13.

 Pilica Nowe Miasto n. Pilicą

12

10

12-30

14.

 Iłżanka Kazanów

12

9

16-35

15.

 Zawisza Sienno

12

8

12-35

16.

 LKS Promna

12

5

7-40

 

Następna 13 kolejka  – 26-27  października

Jodła Jedlnia-Letnisko

Mazowsze Grójec

LKS Jedlińsk

Centrum Radom

Szydłowianka Szydłowiec

Zwolenianka Zwoleń

Zawisza Sienno

Królewscy Jedlnia

LKS Promna

Pilica Nowe Miasto nad Pilicą

Gryf Policzna

Powiślanka Lipsko

Orzeł Wierzbica

Iłżanka Kazanów

Zamłynie Radom

Energia Kozienice

 

Klasa A Pineks 2019/2020,
grupa: Radom I

 

 

 

 

10 kolejka  – 19-20 października

Polonia Iłża

1-3

Oronka Orońsko

KS Potworów

3-1

Legion Głowaczów

KS Magnuszew

2-4

Skaryszewianka Skaryszew

Gryfia Mirów

0-2

Iskra Gózd

Akcja I Jastrzębia

2-0

WKS Ruda Wielka

Gracja Tczów

3-1

Plon Garbatka-Letnisko

KS Chomentów

2-0

Energia II Kozienice

 

 

 

Tabela

M.

DRUŻYNA

MECZE

PUNKTY

BRAMKI

1.

 Iskra Gózd

10

28

24-5

2.

 Oronka Orońsko

10

24

38-16

3.

 Gryfia Mirów

10

20

31-15

4.

 Polonia Iłża

10

16

16-10

5.

 Gracja Tczów

10

16

21-16

6.

 Skaryszewianka Skaryszew

10

15

26-19

7.

 Akcja I Jastrzębia

10

15

20-15

8.

 KS Potworów

10

13

21-21

9.

 KS Chomentów

10

12

25-31

10.

 Legion Głowaczów

10

11

19-23

11.

 Plon Garbatka-Letnisko

10

10

24-26

12.

 KS Magnuszew

10

7

17-40

13.

 Energia II Kozienice

10

6

10-26

14.

 WKS Ruda Wielka

10

2

10-39

 

Następna 11 kolejka  – 26-27 października

Energia II Kozienice

Polonia Iłża

Plon Garbatka-Letnisko

KS Chomentów

WKS Ruda Wielka

Gracja Tczów

Iskra Gózd

Akcja I Jastrzębia

Skaryszewianka Skaryszew

Gryfia Mirów

Legion Głowaczów

KS Magnuszew

Oronka Orońsko

KS Potworów

 

 

 

 

 

Klasa A Pineks 2019/2020, grupa: Radom II

10 kolejka  – 19-20 października

Chojniak Wieniawa

3-2

Kraska Jasieniec

 

Mogielanka Mogielnica

5-2

Powała Taczów

 

Sadownik Błędów

2-3

Orzeł Gielniów

 

KS Błotnica Stara

4-1

Młodzik 18 Radom

 

Zodiak Sucha

MKS Wyśmierzyce

goście zrezygnowali z wyjazdu na mecz

Wulkan Zakrzew

4-0

Ruszcovia Borkowice

 

Blask Odrzywół

2-2

LKS Potworów

 

         

 

 

Tabela

M.

DRUŻYNA

MECZE

PUNKTY

BRAMKI

1.

 Mogielanka Mogielnica

10

26

44-15

2.

 Orzeł Gielniów

10

23

15-11

3.

 Chojniak Wieniawa

10

22

23-15

4.

 LKS Potworów

10

20

33-13

5.

 KS Błotnica Stara

10

19

26-18

6.

 Zodiak Sucha

9

18

23-12

7.

 Kraska Jasieniec

10

16

25-15

8.

 Blask Odrzywół

10

10

15-23

9.

 Wulkan Zakrzew

10

10

18-25

10.

 Młodzik 18 Radom

10

10

16-24

11.

 Powała Taczów

10

8

14-23

12.

 MKS Wyśmierzyce

9

7

6-23

13.

 Ruszcovia Borkowice

10

5

18-34

14.

 Sadownik Błędów

10

3

8-33

 

Następna 11 kolejka – 26-27 października

LKS Potworów

Chojniak Wieniawa

Ruszcovia Borkowice

Blask Odrzywół

MKS Wyśmierzyce

Wulkan Zakrzew

Młodzik 18 Radom

Zodiak Sucha

Orzeł Gielniów

KS Błotnica Stara

Powała Taczów

Sadownik Błędów

Kraska Jasieniec

Mogielanka Mogielnica

 

Klasa B Nice Sport 2 2019/2020,
grupa: Radom I

 

 

10 Kolejka – 26-27 października

LZS Zalesice

1-6

WKS Zajezierze

Wisła Chotcza

3-1

Wisła Solec

KS Maków

2-3

Video Ciepielów

Postęp Łaziska

2-7

Zorza Kowala

Hubal Chlewiska

1-6

KS Jastrząb

Krępianka Rzeczniów

9:1

Legion Suskowola

pauzuje

Zwolenianka II Zwoleń.

 

 

Tabela

M.

DRUŻYNA

MECZE

PUNKTY

BRAMKI

1.

 Wisła Chotcza

10

27

36-10

2.

 KS Jastrząb

9

24

28-7

3.

 Wisła Solec

10

24

29-11

4.

 WKS Zajezierze

10

16

20-16

5.

 Zorza Kowala

9

15

26-23

6.

 Krępianka Rzeczniów

8

13

24-16

7.

 KS Maków

9

9

14-20

8.

 Postęp Łaziska

9

8

16-20

9.

 Legion Suskowola

8

7

13-21

10.

 Zwolenianka II Zwoleń

9

7

10-20

11.

 Video Ciepielów

9

7

14-26

12.

 LZS Zalesice

9

5

17-40

13.

 Hubal Chlewiska

9

5

17-34

 

Następna 11 kolejka – 26-27 października

Legion Suskowola

LZS Zalesice

KS Jastrząb

Krępianka Rzeczniów

Zorza Kowala

Hubal Chlewiska

Video Ciepielów

Postęp Łaziska

Zwolenianka II Zwoleń

KS Maków

WKS Zajezierze

Wisła Chotcza

pauzuje

Wisła Solec.

 

 

Klasa B Nice Sport 2 2019/2020, grupa: Radom II

10 Kolejka –  19-20 października

Sokół Przytyk

3-2

KS Wysokin

KP Stanisławice

4-0

Iskra Zbrosza Duża

GPSZ Głuchów

0-0

KS Lesznowola

GKS Chynów

2-1

Jaguar Wolanów

Zorza Klwów

3-0

Megawat Świerże Górne

KS Stromiec

8-0

GKS Belsk Duży

Pauzuje

Strażak Wielogóra.

 

Tabela

M.

DRUŻYNA

MECZE

PUNKTY

BRAMKI

1.

 GKS Chynów

9

23

15-5

2.

 KP Stanisławice

10

21

48-19

3.

 KS Lesznowola

9

20

25-5

4.

 Sokół Przytyk

9

19

20-11

5.

 GPSZ Głuchów

8

17

17-7

6.

 Iskra Zbrosza Duża

10

16

23-18

7.

 KS Stromiec

9

14

33-21

8.

 Jaguar Wolanów

9

10

26-18

9.

 Zorza Klwów

9

8

14-19

10.

 GKS Belsk Duży

9

8

14-26

11.

 Megawat Świerże Górne

8

6

16-22

12.

 KS Wysokin

10

6

14-46

13.

 Strażak Wielogóra

9

0

7-55

 

Następna 11 kolejka 26-27 października

GKS Belsk Duży

Sokół Przytyk

Megawat Świerże Górne

KS Stromiec

Jaguar Wolanów

Zorza Klwów

KS Lesznowola

GKS Chynów

Strażak Wielogóra

GPSZ Głuchów

KS Wysokin

KP Stanisławice

Pauzuje

Iskra Zbrosza Duża.

 

 

 

 

Pilica Białobrzegi i Oskar Przysucha zagrają w Radomiu w finale Mirax Pucharu Polski 23 października na stadionie w Radomiu, przy ul. Narutowicza 9

 

 

Triumf
Akademii Piłki Ręcznej Radom w Warszawie!

 

Od zwycięstwa rozpoczęła swoją przygodę na seniorskim poziomie drużyna Akademii Piłki Ręcznej Radom.

AZS AWF WARSZAWA – AKADEMIA PIŁKI RECZNEJ 25:29

W APR Radom grały: Telus, Cywka – Michalska 10, Janczyk 6, Skorża 3, Norek 3, Tomczyk 2, Gajewska 2, Piecaba 2, Prokop 1, Mroziewicz, Pluta, Karbownik, Borek.

Trzeba dodać, że radomska drużyna jest oparta na juniorkach Akademii Piłki Ręcznej. Drużynę w Warszawie wsparły tylko dwie seniorki. Stąd wygrana z wielokrotnymi mistrzyniami Polski stołecznej Akademii Wychowania Fizycznego to duży sukces zwłaszcza, że został osiągnięty w kategorii seniorek i na jego terenie.

(źródło:  Akademii Piłki Ręcznej Radom)

 

 

Wygrali przed własną publicznością!

Dopiero w szóstej kolejce II ligi, Uniwersytet Radom zagrał pierwszy mecz przed własną publicznością. Gościny udzieliło III Liceum Ogólnokształcące im. Dionizego Czachowskiego.

KS UNIWERSYTET RADOM – SMS ZPRP PŁOCK 28:23 (13:8)

Podopieczni trenera Karola Drabika pokonali zdecydowanie szczypiornistów z Płocka.

Uniwersytet: Markowski 1, Brewczyński – Kubajka 6, Sikora 5, Kiraga 4, Rojek 3, Banaczek 3, Wasik 2, Pyzara 1, Ochwat 1, Pawelec 1, Sałuda 1.

Zawodnikiem meczu został Piotr Sikora.

(źródło: KS Uniwersytet Radom)

 
 
 
 
 
 

Natalia Marczykowska mistrzynią Polski!

 

 

Zawodniczka RKB Boxing Radom w zawodach, które odbyły się w Wałczu, była niepokonana. Wygrała wszystkie swoje pojedynki jednogłośnie na punkty. W walce finałowej pokonała także zawodniczkę z Radomia Aleksandrę Smuklerz reprezentującą BKS Radomiak Radom.

 

 Remis Michała Żeromińskiego
na Tymex Boxing Night

 

 

 

 

 

 

W pojedynku wagi średniej zremisował z Białorusinem Nadzirem Bakshyieu. Po sześciorundowej walce sędziowie równo ocenili kunszt pięściarski obu zawodników ogłaszając werdykt remisowy.

 

Opracował:

 Jan Panek        

 

 

 



Komentarze

komentarze