Kolejne karabinki MSBS GROT dla Straży Granicznej

środa 23.10.2019 17:35

 

 

 

Straż Graniczna kupuje kolejne karabinki MSBS GROT w Fabryce Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. 22 października br. została podpisana umowa na dostawę 228 sztuk tej broni. Wartość kontraktu, który ma zostać zrealizowany do 20 grudnia 2019 roku, to ponad 2 miliony złotych.

 

Zamówione przez pograniczników 93 karabinki będą mieć lufy standardowe o długości 16 cali, pozostałe zaś zostaną wyposażone w dwa zestawy luf: o długości 16 cali oraz 10,5 cala. Lufy są elementem, który można bardzo łatwo i szybko wymienić. Przy użyciu dostarczonego w zestawie klucza można to zrobić w niecałą minutę. Broń z lufą o długości 16 cali jest używana do działań w terenie otwartym, zaś z krótszą lufą jest wykorzystywana w terenie zurbanizowanym oraz w ciasnych i wąskich pomieszczeniach. Straż Graniczna jest pierwszą formacją, która kupuje karabinki MSBS GROT z krótką lufą.

Podpisana 22 października br. umowa jest kolejną zawartą pomiędzy Fabryką Broni, a Strażą Graniczą
w tym roku. Na początku lipca został podpisany kontrakt na dostawę 228 karabinków MSBS GROT
o wartości prawie 2 mln złotych. Dostawy zrealizowano do września tego roku.

 

                                                                                    ***

 

Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) to jeden z największych koncernów obronnych w Europie. Skupia ponad 50 spółek najważniejszych dla polskiego przemysłu obronnego: zakłady produkcyjne, serwisowe i ośrodki badawcze. Zatrudnia ponad 18 tysięcy pracowników i osiąga ponad 5,5 mld złotych rocznego przychodu. PGZ jest producentem innowacyjnych systemów i rozwiązań wykorzystywanych przez Siły Zbrojne RP.

 

Fabryka Broni „Łucznik”- Radom jest producentem i dostawcą broni dla Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej oraz wszystkich służb mundurowych. Prowadzi działalność eksportowąw zakresie rynku wojskowego oraz cywilnego. Sztandarowymi produktami Fabryki Broni w Radomiu są: karabinek podstawowy modułowego systemu broni strzeleckiej MSBS GROTC16-FB-M1 kal. 5.56×45 mm i pistolet samopowtarzalny VIS100 kal. 9×19 mm, karabinki rodziny Beryl w kalibrach 5.56×45 mm oraz 7.62×39 mm. Ofertę uzupełniają pistolety P99AS kal. 9×19 mm. Zakład wykonuje również specjalistyczne usługi na zlecenie firm zewnętrznych. Marka „Fabryka Broni” od 1925 roku jest symbolem produktów najwyższej jakości, niezawodnych i bezpiecznych dla użytkownika.

 Komentarze

komentarze