Bezpłatna kolonoskopia w RCO

poniedziałek 2.09.2019 13:09

Radomskie Centrum Onkologii zaprasza na bezpłatne badania kolonoskopii w ramach programu badań przesiewowych raka jelita grubego. 

Przesyłam informację prasową na ten temat.

Więcej informacji na stronach Ministerstwa Zdrowia http://pbp.org.pl/

 

Bezpłatna kolonoskopia

 w ramach Programu Badan Przesiewowych raka jelita grubego.

 

Radomskie Centrum Onkologii realizuje  Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych .

Zapraszamy na bezpłatną kolonoskopię:

  • osoby w wieku 50–65 lat, które nie miały wykonywanego badania kolonoskopii w ciągu ostatnich 10 lat,
  • osoby w wieku 40–49 latktóre mają krewnego pierwszego stopnia ( rodzice, rodzeństwo), u którego wykryto raka jelita grubego,
  • osoby w wieku 25–49 latz rodziny z zespołem Lyncha. W tej grupie osób konieczne jest potwierdzenie rozpoznania przynależności do rodziny z zespołem Lyncha z poradni genetycznej na podstawie spełnienia tzw. kryteriów amsterdamskich i ewentualnego badania genetycznego. Program finansuje tylko pierwsze badanie w tej grupie osób. Następne badania nadzorcze – powinny być finansowane z innych źródeł. Członkowie takiej rodziny powinny mieć powtarzane kolonoskopie nadzorcze co 2-3 lata, chyba, że badanie genetyczne wskaże, że u danej osoby nie ma mutacji genetycznych i że dana osoba może być zwolniona z wykonywania kontrolnych (nadzorczych) kolonoskopii,
  • osoby w wieku 20-49z rodziny z zespołem polipowatości rodzinnej gruczolakowatej (FAP). W tej grupie osób konieczne jest potwierdzenie rozpoznania przynależności do rodziny z FAP z poradni genetycznej. Niniejszy program finansuje tylko pierwsze badanie w tej grupie osób.

Zapraszamy do kontaktu z Koordynatorem Programu Panią Joanną Fąfarą  – 570 196 599 która odpowie na Państwa pytania jak również ustali termin badania.

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Zdrowia http://pbp.org.pl/ Warunkiem przystąpienia do badania jest spełnienie jednego z wymaganych kryteriów oraz wypełnienie ankiety.

Równocześnie przypominamy, że Radomskie Centrum Onkologii realizuje umowę z zakresu profilaktyki raka piersi – mammografia. Program skierowany jest do kobiet wieku 50–69 lat , które w ostatnich 2 latach nie wykonywały badania mammograficznego.

Zapraszamy do zapisu pod numerem tel. (48) 377 90 20.Komentarze

komentarze