W teatrze nowy sezon z nowym dyrektorem

sobota 31.08.2019 09:25

Aktorka i reżyserka, Małgrzata Potocka, od 1 września jest dyrektorką Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Bezwzględną większością głosów wygrała konkurs na to stanowisko.

Przypomnijmy: konkursu w pierwszym terminie nie udało się rozstrzygnąć. Teraz komisja konkursowa, której przewodniczył wiceprezydent Karol Semik, po rozmowach z 11 kandydatami rekomendowała  Małgorzatę Potocką –  znaną aktorkę, reżyserkę i producentkę filmową. Jak czytamy na stronie miasta, nowa dyrektor Powszechnego, doświadczenie zawodowe zdobyła również zarządzając mediami, instytucjami twórczymi i wydarzeniami kulturalnymi. Jest producentem, menedżerem oraz organizatorem wielu wydarzeń artystycznych, ale przede wszystkim czynnie uprawia sztukę, jako aktorka i reżyser. Małgorzata Potocka wiedzę i doświadczenie menedżerskie doskonaliła w instytucjach skierowanych na zarządzaniem kulturą i mediami, pracując między innymi w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, Instytucie im. Adama Mickiewicza oraz 14 lat w Fundacji Kultury Disce, organizując międzynarodowe warsztaty teatralne, filmowe i muzyczne. Przez 6 lat pełniła obowiązki dyrektora oddziału Telewizji Publicznej w Łodzi.  

Dotychczasowemu dyrektorowi radomskiego teatru Zbigniewowi Rybce kontrakt wygasł z końcem sierpnia. Do konkursu przystąpił tylko w pierwszym terminie.

     źródło: www.radom.plKomentarze

komentarze