Drugi Pionkowski Dzień Pszczoły

sobota 3.08.2019 20:52

4 sierpnia „Bartny Kąt” w Nadleśnictwie Kozienice po raz drugi będzie miejscem imprezy plenerowej, która połączy miłośników pszczelarstwa i bartnictwa oraz leśnych aktywności i przyrody.

 

Drugi Pionkowski Dzień Pszczoły został zorganizowany w ramach projektu rozwojowego Lasów Państwowych Zdrowa żywność z polskich lasów działaniaPszczoły wracają do lasu orazWielkiego Dnia Pszczół, który obchodzony jest 8 sierpnia. Impreza ma charakter plenerowy, w ramach obchodów odbędą się rajdy piesze i rowerowe do miejsca zwanego „Bartnym Kątem”.

 

Program wydarzenia:

Godz. 14.00 – msza św.

Godz. 15.00 – koncert Zespołu Sygnalistów Myśliwskich przy RDLP w Radomiu

Godz. 15.30 – piknik, wśród atrakcji na stoiskach będą degustacja dań z dziczyzny, dań regionalnych, miodów, pokazy rękodzieła, konkursy i zabawy dla dzieci

Godz. 19.00 – zakończenie

 

Leśnicy zaprezentują też działania w ramach społecznej odpowiedzialności Lasów Państwowych, pokażą samochód elektryczny zakupionym w ramach projektu LPLas energii. Będzie można porozmawiać ze specjalistką ds. koordynacji wdrażania projektów rozwojowych w RDLP w Radomiu.

 

„Bartny Kąt”to miejsce, które leśnicy utworzyli pod wpływem potrzeby przywrócenia pamięci o bartnictwie – jednej z najstarszych form użytkowania Puszczy Kozienickiej. Bartny Kąt to doskonałe miejsce dla turystów z infrastrukturą turystyczną.

 

Dzień Pszczoły w „Bartnym Kącie” jako wspólna inicjatywa leśników, pszczelarzy i samorządowców oraz innych lokalnych środowisk spotkała się w ubiegłym roku z dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej i stanowi część oferty turystyczno-edukacyjnejw regionie.

 

Wstęp wolny

Zapraszamy!

 

Termin

rozpoczęcie: 4 sierpnia godz. 14:00

zakończenie: 4 sierpnia godz. 19:00

 

Lokalizacja

Nadleśnictwo Kozienice, „Bartny Kąt”

 

Osoba do kontaktu

Lidia Zaczyńska, tel.: 660-684-517/0-48 612-39-08 w. 49

 
 Komentarze

komentarze