Fabryka Broni zainwestowała w zdrowie pracowników – Program prywatnej opieki medycznej

czwartek 4.04.2019 12:41

1 kwietnia 2019 roku Fabryka Broni „Łucznik”-Radom sp. z o.o. wprowadziła dla wszystkich pracowników program prywatnej opieki medycznej. Jego koszty w całości pokrywa pracodawca. Przystępując do programu pracownik zyskuje m.in. szybki dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu oraz do lekarzy specjalistów, łatwiejszy, bezpłatny dostęp do badań laboratoryjnych, diagnostycznych i obrazowych, a także możliwość korzystania z kilku tysięcy placówek medycznych w ponad 500 miastach w całej Polsce.Ubezpieczycielem programu jest PZU ZDROWIE.

Fabryka Broni jest jednym z nielicznych pracodawców w regionie radomskim, który wprowadza program prywatnej opieki medycznej dla swoich pracowników. Tego typu opieka jest coraz bardziej popularna w naszym kraju. Dzięki niej pracownik nie tylko szybciej skorzysta z porady lekarskiej
w przypadku choroby, ale też systematycznie i regularnie będzie mógł zadbać o swoje zdrowie,
by zapobiec poważnej chorobie. Program prywatnej opieki medycznej ułatwia bowiem stosowanie profilaktyki poprzez na przykład nielimitowane i bezpłatne korzystanie z różnych badań poczynając od podstawowych badań krwi, poprzez USG narządów, na rezonansie magnetycznym kończąc. Niektóre z tych badań są bardzo drogie. Zatem dzięki programowi pracownik zaoszczędzi sporo pieniędzy. Program gwarantuje również wygodne umówienie wizyty lekarskiej poprzez specjalny formularz, rejestrację telefoniczną, czy mobilną aplikację.

Prezes zarządu Fabryki Broni Adam Suliga podkreśla, że spółka cały czas inwestuje w pracowników. Dba nie tylko o ich rozwój zawodowy, ale też o ich kondycję zdrowotną.

 

-Wprowadzając system prywatnej opieki medycznej chcemy zadbać o zdrowie naszych pracowników oraz wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że świadomość prozdrowotna w naszym kraju jest coraz większa. Cieszący się dobrym zdrowiem pracownicy są dla nas najważniejsi- zaznacza Adam Suliga.

 

Pracownicy Fabryki Broni, z którymi rozmawialiśmy pozytywnie oceniają wprowadzenie programu prywatnej opieki medycznej. Jeden z nich powiedział nam, że chętnie przystępuje do programu, ponieważ dzięki niemu zaoszczędzi sporo czasu nie stojąc w kolejkach do lekarzy.

 

-Przystępuję do programu także dlatego, że daje mi poczucie bezpieczeństwa. Mam małe dziecko,
 z którym planuję wyjechać latem na wakacje. Mój syn może wówczas zachorować. Dziś już się nie boję, że będę musiał szukać wtedy przychodni, w której moje dziecko otrzyma pomoc. Program prywatnej opieki medycznej wprowadzany w naszej fabryce gwarantuje bowiem dostęp do 2000 tysięcy placówek medycznych w ponad 500 miastach w całym kraju – zaznacza nasz rozmówca.

Ponadto program daje możliwość zamówienia wizyty lekarza do domu, co również jest bardzo wygodne.

 

Z programu prywatnej opieki medycznej będą mogli korzystać nie tylko pracownicy Fabryki Broni. Mogą zostać nim objęci – za dopłatą- również członkowie ich rodzin.

Dla wszystkich zatrudnionych w spółce zostały zorganizowane spotkania, podczas których przedstawicielka PZU ZDROWIE przedstawiła szczegółowe informacje dotyczące programu oraz odpowiadała na wszystkie pytania i wątpliwości związane z jego działaniem. Ponadto pracownicy otrzymali specjalne ulotki informacyjne. Zostały one również rozwieszone na tablicach informacyjnych w zakładzie.

Warto podkreślić, że program prywatnej opieki medycznej jest dodatkowym, pozapłacowym benefitem oferowanym pracownikom.

W ostatnim czasie Fabryka Broni wprowadziła szereg dogodnych rozwiązań dla załogi. Od tego roku pracownicy spółki mogą korzystać z programu kart MultiSport. Pracodawca pokrywa co miesiąc połowę wartości karty każdego pracownika, który zdecydował się przystąpić do programu. Poza tym w grudniu ubiegłego roku został wdrożony nowy program, w ramach którego zarząd Fabryki Broni sponsoruje pracownikom dodatkowe ubezpieczenie na życie zawarte z PZU Życie SA. W Fabryce Broni od ubiegłego roku działa też Program Poleceń Pracowniczych. W pierwszej połowie 2018 roku „Łucznik” utworzył Pracowniczy Program Emerytalny. Firma wpłaca na konto pracownika w PZU kwotę równowartą 4 procent jego wynagrodzenia. Pracownik może, ale nie musi przekazywać tam dodatkowe fundusze. Składka jest w całości finansowana przez Fabrykę Broni i stanowi dla pracownika dodatkowy przychód.

Ponadto dzięki dobrej sytuacji finansowej w Fabryce Broni od 1 stycznia tego roku zostały wprowadzone podwyżki pensji. Stosowne porozumienie zarząd firmy wynegocjował i podpisał
ze związkami zawodowymi. Również od 1 stycznia 2019 roku – w uzgodnieniu ze związkami zawodowymi – został wprowadzony nowy regulamin przyznawania premii.Komentarze

komentarze