Bezpieczny senior z czujnikiem czadu – konkurs Urzędu Miejskiego

wtorek 12.03.2019 13:42

Pomysł się sprawdził i mamy już pierwsze sygnały, że w kilku sytuacjach czujniki skutecznie ostrzegły przed ulatniającym się tlenkiem węgla. Dlatego ten program będziemy kontynuować – informuje wiceprezydent Jerzy Zawodnik, zapowiadając kolejną edycję programu Gminy Miasta Radom, skierowanego do seniorów.

Urząd Miejski właśnie ogłosił konkurs na przeprowadzenie kampanii informacyjnej tematycznie związanej z niebezpieczeństwami, na jakie narażony jest użytkownik grzewczych urządzeń gazowych i węglowych. Problem dotyczy tysięcy mieszkańców Radomia, jednak wsparcie w postaci bezpłatnego czujnika czadu otrzyma kolejna grupa radomian w wieku 65+. Realizacją tego działania zajmie się wyłoniona w drodze konkursu instytucja. W ubiegłym roku był to Zakład Doskonalenia Zawodowego. Oferty zainteresowanych magistrat przyjmuje do 21 marca br.

Rolą podmiotu, który przedstawi najkorzystniejszą ofertę, będzie przeprowadzenie naboru chętnych do programu, zakupienie czujników czadu i nieodpłatnie ich przekazanie kolejnej grupie seniorów – osób, które ukończyły 65 lat i są zameldowane na terenie Radomia, a w swoich mieszkaniach użytkują piecyki gazowe lub piece węglowe.

Na zakup czujników czadu w tegorocznym budżecie zarezerwowana jest kwota 100 tysięcy złotych.

 

 

 Komentarze

komentarze