Remanent Sportowy 15 -16 grudnia 2018

poniedziałek 17.12.2018 21:10

Opóźniony start Ligi Siatkówki Kobiet oraz przerwa na Mistrzostwa Klubowe Siatkarzy skutkują, że swoisty maraton gier przemierzają nasze drużyny. Grają co trzy dni. To prawdziwa uczta dla miłośników tej dyscypliny. Zwłaszcza, że wyniki są bardziej satysfakcjonujące. Coraz lepiej radzą sobie koszykarze Rosy. Na ich koncie druga z rzędu wygrana. Swój ostatni mecz wygrali szczypiorniści radomskiego Uniwersytetu.

Okres przedświąteczny oraz zbliżający się koniec roku wnosi wydarzenia umocowane w tradycjach kulturowych życia sportowego. Następują pierwsze podsumowania dokonań roku 2018, ogłaszane są pierwsze rankingi i plebiscyty. Kluby organizują spotkania opłatkowe oraz popełniają akcje charytatywne. Po Mikołajach na szczególne podkreślenie zasługuje realizacja przesłania „szlachetna paczka”. Zawodnicy niemal wszystkich klubów z własnych środków wspomagają potrzebujących.

Wrócili do zwycięstw

Poprzednie przegrane mecze: w Bełchatowie oraz z ZAKS-ą w Radomiu zdawały wróżyć załamanie formy radomskich siatkarzy. Nic z tych rzeczy.

W Gdańsku komplet punktów.

Trefl Gdańsk nie miał za wiele do powiedzenie w meczu z Cerrad Czarnymi Radom. Gdańszczanie wygrywali już w pierwszym secie 22:20, nie zdołali triumfować. Cztery kolejne akcje należały do gości. Po skutecznym ataku Tomasza Fornala radomianie wygrali do 23.

Drugi set wydawał się być wyrównany. Jednak od stanu 12:12, to siatkarze z Radomia bezlitośnie wykorzystując błędy rywala punktowali w kontratakach. Piłkę setową radomianom dał skuteczny atak Wojciecha Żalińskiego. Chwilę później wymianę zakończył Tomasz Fornal                      i wygrana do 20

Lepiej zaczęli trzecią partię meczu gdańszczanie. Prowadzili 8:5. Szybko jednak wynik uległ zmianie. Maksym Zygałow znakomicie czytał ataki rywala. Punktował Wojciech Żaliński. Świetnie dogrywał Dejana Vincicia i na tablicy pojawił się wynik 22:16. Stało się jasne, że punkty pojadą do Radomia. Mecz zakończył serwisem Wojciech Żaliński.

Tytuł MVP spotkania odebrał Maksim Żygałow.

Po rozegraniu 10 spotkań Cerrad Czarni Radom z dorobkiem 21 punktów zajmują                       4 miejsce w tabeli sezonu zasadniczego.

Ugrały 1 punkt

Drugie z rzędu i pierwsze wyjazdowe zwycięstwo zanotowały siatkarki E.Leclerc Radomka. Tym razem w pobitym polu zostawiły BKS Bielsko-Biała. Na dodatek nasze siatkarki triumfowały za trzy punkty. MVP meczu wybrana została środkowa radomskiej drużyny Izabela Bałucka.

Uczestnik Ligi Mistrzyń musiał mocno zapracować na zwycięstwo w Radomiu. Radomka dopiero w tie breaku uległa ekipie Grot Budowlanych Łódź w meczu X kolejki Ligi Siatkówki Kobiet.

Radomianki mecz z brązowym medalistą mistrzostw Polski rozpoczęły niepomyślnie. Szybko urosła przewaga rywalek do stanu 9:3. Na szczęście przebudziły się i zdobyły 6 punktów               z rzędu. Wyrównana walka trwała do stanu 20:22. Ostatecznie przyjezdne wygrały pierwszą partię do 21.

W drugim secie gospodynie meczu znów musiały gonić wynik. Tym razem odrobiły stratę                 i wyszły na prowadzenie 20:17. Asami serwisowymi zakończyła – Majka Szczepańska-Pogoda.

Trzecia odsłona pod dyktando Łodzianek. Wygrały 25:21.

W czwartej partii meczu wyraźna dominacja naszych siatkarek. Przeciwniczki pierwszy punkt zdobyły dopiero przy stanie 12:0! Zespół z Łodzi starał się odrobić nieco stratę. Nie udało się. Seta zakończyła – ponownie – asem serwisowym Majka Szczepańska-Pogoda 25:17.

Zacięta gra w tie-breku. Drużyny zmieniały strony przy wyniku 8:7 dla Radomki. W szeregi gospodyń wkradła się odrobina przestoju co skrzętnie wykorzystały przeciwniczki. Cztery kolejne wymiany zakończyły się na ich korzyść i wygrana do 11.

W dorobku przybył 1 punkt. Statuetka MVP meczu trafiła do naszej zawodniczki                      Jovany Brakocević-Canzian,

W tabeli po 10 meczach E. Leclerc Radomka z dorobkiem 10 punktów zajmuje miejsce 8.

Efektowna wygrana

Na otwarcie sportowego weekendu 15 – 16 grudnia, w piątkowy wieczór niezwykle cenny triumf Rosy w Polskiej Lidze Koszykówki.

Radomianie w meczu Energa Basket Ligi pokonali Miasto Szkła Krosno.

Początek spotkania należał do gości, prowadzili nawet 12:5. Rosa jednak krok po kroku odrabiała straty, by po 10 minutach objąć prowadzenie 23:20. Druga kwarta była bardziej wyrównana. Jednym punktem wygrali ją goście. W efekcie po pierwszej połowie 2 pkt. wygrywali radomianie  38:36.

Na początku trzeciej kwarty prowadzenie objęła ekipa z Krosna. Rosa szybko odzyskała kontrolę nad grą i uzyskała, aż 10 punktów przewagi. Po 30 minutach było 65:54.

Ostatnią kwartę zespół trenera Roberta Witki rozpoczął od rewelacyjnej serii 11:0                       i prowadzenie wzrosło aż do 22 punktów. Tego goście nie byli już w stanie odrobić. Rosa zwyciężyła ostatecznie 85:68.

Wygrana lokuje zespół Rosy z dorobkiem 14 pkt. na 10 miejscu w tabeli sezonu zasadniczego.

Mecz miał także dodatkowy wymiar. ROSA Radom przyłączyła się do akcji SZACUNEK I WSPARCIE. Już na meczu z Miastem Szkła gościli bohaterzy wojenni. Począwszy od tego spotkania, będą mieli darmowy wstęp na wszystkie  mecze ROSY w Radomiu.

(źródło: plk.pl/fot:rosasport.pl)

Martyna Kotwiła i Bożena Jadczak  najlepsze!

Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki nagrodził najlepszych lekkoatletów w województwie. Wygrała Martyna Kotwiła. Była poza wszelką konkurencją. Uznano ją także „odkryciem roku 2018”.

Jej opiekunka, Bożena Jadczak została uznana najlepszym trenerem.

Plebiscyt Sportowca Roku 2018 organizowany przez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”

Zwyciężyła mistrzyni świata w tenisie stołowym – Natalia Partyka. W czołowej dwudziestce znaleźli się m.in. Alicja Jeromin (szóste miejsce) oraz Michał

„Szlachetna Paczka”

Istnieje od 2001 roku. Jest jedynym na świecie systemem pomocy bezpośredniej człowieka – człowiekowi. Pomocy oczekiwanej i z serca darowanej. Uczestniczą w niej już miliony osób.

W tej niezwykle szlachetnej akcji uczestniczą spontanicznie sportowcy, sędziowie, działacze.  Wśród nich siatkarki i siatkarze Radomki oraz Czarnych i wiele, wiele, klubów. Wymieniać można bardzo, bardzo długo. Nie w tym rzecz. To niby taki zwykły ale jakże piękny gest.

Życzenia

radosnych, pełnych miłości i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, a w nadchodzącym Nowym 2019 Roku szczęśliwych doznań, spełnia zamierzeń i dążeń, zawodnikom, sędziom, działaczom i sympatykom sportu składa redakcja Życia Radomskiego