Gwiazdka po staropolsku w sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej

czwartek 13.12.2018 10:41

Wykonawcy: Kapela ze Wsi Warszawa i Radomska Orkiestra Kameralna. W programie: tradycyjna muzyka inspirowana przede wszystkim folklorem z Mazowsza z nutą nowoczesności oraz kolędy staropolskie.  Koncert w sali R.O.K połączony z licytacją bombek na cele charytatywne, odbędzie się 15 grudnia (sobota) o godz. 18.                                         

Jeśli o jakimś polskim zespole można powiedzieć, że jest naprawdę znany na całym świecie, od Meksyku po Japonię, to właśnie o Kapeli ze Wsi Warszawa. Na scenie uwodzą temperamentem, energią, ale przede wszystkim magnetycznymi głosami wokalistek, operujących tzw. śpiewem białym. Laureaci 5 Fryderyków, ale także wielu innych bardzo prestiżowych nagród, m.in.  Radia BBC w kategorii „Newcomer”. Zespół wykonuje muzykę na polskich instrumentach muzycznych używanych w tradycyjnej polskiej muzyce ludowej. Wykorzystuje również repliki historycznych zrekonstruowanych instrumentów jak fidel płocka oraz suka biłgorajska. 

W programie koncertu gwiazdkowego Kapela ze Wsi Warszawa wspólnie z Radomską Orkiestrą Kameralną zagra kolędy staropolskie i pastorałki. Zabrzmi także tradycyjna muzyka inspirowana przede wszystkim folklorem z Mazowsza, czyli największe przeboje zespołu.

Przedświąteczny czas, to również czas troski o dobro innych. Pamiętając o tym, w przerwie koncertu odbędzie się licytacja bombek na cele charytatywne. Jak co roku, znani radomianie własnoręcznie przygotowali bombki choinkowe, które będzie można zabrać do domu, jednocześnie pomagając innym.Komentarze

komentarze