Sportowy Weekend 8-9 grudnia 2018r.

wtorek 11.12.2018 21:43

Po przerwie związanej z rozgrywanymi w Polsce Klubowymi Mistrzostwami Świata siatkarze PlusLigi wznawiają  rozgrywki. Ich uczestnik Skra Bełchatów, była przeciwnikiem na własnym parkiecie siatkarzy z Radomia.

Po ubiegłorocznych, porażkach dopiero po tie breakach oraz będąc wysokiej formie, spodziewano się dobrego meczu, a nawet spodziewano się wgranej radomian. Założenia potwierdzał przebieg pierwszego seta, w którym Czarni zdominowali bełchatowian wygrywając 25:16. W kolejnych partiach górą byli gospodarze wygrywając cały mecz 3:1                (16:25, 25:23, 25:21, 25:19).

Sytuacja w tabeli nieuległa zmianie. Czarni nadal na drugim miejscu.

Druga wygrana Radomki.

Znakomity początek meczu Radomki. Zespół gości miał bardzo duże problemy z przyjęciem zagrywki wspomnianej zawodniczki. Świetnie zagrywała Maja Szczepańska. Dobrze funkcjonował blok i atak w efekcie wygrana 25:9.

W drugim secie było podobnie.   Kaliszanki starały się nawiązać walkę, ale ostatnie słowo należało do gospodyń, i wygrały 25:20. MKS Energa nie miała zamiaru się poddać                i seta numer trzy zaczął od prowadzenia 10:5. Jednak od stanu 12:12 ponownie radomianki wzięły sprawy w swoje ręce i wygrały seta 25:17 oraz cały mecz za 3 punkty.

Wygrana pozwoliła opuścić miejsce w tabeli.

(źródło: lsk.pls.pl)

Rosa lepsza od Legii!

Rosa pokonała Legię Warszawa. Derby województwa mazowieckiego koszykarskiej ekstraklasy dla zespołu z Radomia.

Od początku spotkania Legia nie pozwalała na zbyt wiele gospodarzom. Pierwsze dwie kwarty wygrali goście a na tablicy wyników widniał wynik 40:30. W drugiej połowie wielka determinacja Rosy i nieustępliwość Legii sprawiły wielkie emocje. Po trzeciej kwarcie  przewaga gości wynosiła już tylko 3 pkt. W czwartej kwarcie trójka Parzeńskiego doprowadziła do wyrównania, a rzut Neala dał Rosie prowadzenie!

Dwa faule techniczne otrzymał trener Tane Spasev, a to oznaczało, dodatkowe rzuty indywidualne skutecznie wykorzystane przez radomian. Kluczowe trafienia notowali Neal oraz Lindom spowodowały, że to Rosa wygrała  87:82.

Rosa Radom – Legia Warszawa 87:82 (12:21, 18:19, 23:16, 34:26)

ROSA: Neal 24, Lindbom 21, Trotter 16, Parzeński 12, Mielczarek 4 oraz Zegzuła 6, Wall 2, Wątroba 2, Szczypiński

(źródło: plk.pl)

Wygrana!

Szczypiorniści Uniwersytetu Radom we własnej hali pokonali KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski. Goście przed ty spotkaniem zajmowali dziesiątą lokatę z dorobkiem 9 pkt. Radomianie mieli na swoim koncie tylko 3. To dopiero druga wygrana w tej edycji rozgrywek.

KS UNIWERSYTET RADOM – KSZO ODLEWNIA OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI 30:23 (13:13)

Uniwersytet: Markowski – Rojek 6, Kiraga 6, Kubajka 6, Pawelec 3, Kowalczyk 3, Banaczek 3, Stanik 2, Socha, Wasik, Stępniewski.

Po tym meczu różnica w tabeli między jednym, a drugim zespołem wynosi tylko trzy punkty. Rosną więc szanse na utrzymanie w szeregach I ligi.

Najlepsza wśród Pań!

Karolina Waśniewska okazała się najlepszą zawodniczką Eilat Desert Marathon.

Maraton to dystans, który biegam najchętniej. W ty roku to był mój dziewiąty. Biegłam na tzw. roztrenowaniu, na wygraną nie liczyłam. Potraktowałam go jako wybieganie podczas wypoczynku – mówiła o tym biegu zwyciężczyni wśród pań.

Zaczęłam bardzo spokojnie, po 7 km byłam druga ze znaczną stratą. Bieg maratoński to przede wszystkim dobrze dobrana taktyka. Miałam przeczucie, że mocne ruszenie może faworytkę będzie ją dużo kosztować. Nie myliłam się. Od 32 km sytuacja się zmieniła. Kontrolowałam bieg  nie dopuszczając do zmiany sytuacji.

W klasyfikacji open radomianka w Izraelu zajęła dziewiąte miejsce. Uzyskany czas to 3:18:44, zwycięzca – Sammy David – wyprzedził Panią Karolinę 32 minuty.

Karolina Waśniewska, to wicemistrzyni Polski w tym roku.

(źródło: festiwalbiegowy.pl)

Martyna Kotwiła i Bożena Jadczak najlepsze na Mazowszu!

Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki nagradza najlepszych lekkoatletów w województwie. Po sezonie pełnym sukcesów, na sprinterkę Martynę Kotwiłę            i jej trenerkę  Bożenę Jadczak spływają liczne wyróżnienia i nagrody.  Obie Panie uzyskały tytuł najlepszej!

Karolina Gołda najlepsza!

Na kortach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu rozegrany został Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny młodzików do lat 14 w tenisie. W turnieju grało dwóch zawodników gospodarzy:

Karolina Gołda (kat. „SKRZATY”) grając w wyższej kategorii wiekowej (do lat 14) nie przegrała żadnego seta i zasłużenie triumfowała w całym turnieju.

Adam Maghraby wygrał wszystkie mecze w swojej grupie. W finale przegrał 2/6  1/6     z Dawidem Lewandowskim/KT Legia Warszawa/ zajmując drugie miejsce.

Trenerem Karoliny Gołdy jest Katarzyna Chmielewska, a Adama Maghrabiego Weronika Domagała.