Podziel się odzieżą. Przedświąteczne zbiórka na rzecz ubogich

niedziela 25.11.2018 21:50

Każda pora roku jest dobra na przegląd odzieży w szafach. Okazją, by przewietrzyć garderoby i podzielić się ubraniami z biedniejszymi i potrzebującymi pomocy jest bardzo pożyteczna ogólnopolska akcja społeczna „Wymiana ciepła”.

Radom po raz kolejny włączył się w to działanie. W mieście stanęły trzy stojaki przygotowane przez Centrum Kształcenia Praktycznego, na których można zostawić nadającą się do użytku odzież: kurtki zimowe, swetry, czapki, rękawiczki itp. Wieszaki są ustawione przy ul. Chrobrego 7/9 (obok siedziby Stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka),przy ul. Siennej 7, gdzie funkcjonuję punkt pomocy charytatywnej Księzy Filipinów oraz w pobliżu targowiska przy ul. Śląskiej (obok stacji transformatorowej).

Organizatorzy akcji apelują do osób korzystających z szaf o zachowanie porządku, a tych, którzy chcą zostawić odzież, prosi się, by ubrania podarowane innym były czyste i w miarę możliwości, dostarczane z wieszakami.

Podobną formę pomocy prowadzą po raz kolejny radomscy przedsiębiorcy, skupieni wokół sklepów: Budowlaniec, ul. Żwirki i Wigury 18 (osiedle XV-lecia, w godz. 9-17), Maxima-Metalplast, ul. Struga 6 (obok Resursy Obywatelskiej, w godz. 10-18) oraz Serwis GSM, ul. Wyścigowa 3i (osiedle Ustronie – pawilony, w godz. 10-17). Radomianie mogą tam przekazywać paczki z odzieżą do dnia 30 listopada. Finał planowany jest na 10 grudnia. Organizatorzy akcji przekażą zebraną odzież osobom bezdomnym.

Szczegóły można śledzić na: https://www.facebook.com/akcjadlabezdomnych/Komentarze

komentarze