ZUS szkoli lekarzy i asystentów medycznych

środa 7.11.2018 09:12

Wielkimi krokami zbliża się grudzień, kiedy to zielone druki zwolnień lekarskich odejdą w zapomnienie. ZUS zaprasza na listopadowe szkolenia z elektronicznych zwolnień przeznaczone dla lekarzy oraz asystentów medycznych. To ostatni moment, żeby zdążyć przed terminem wycofania papierowych druków.

Od ponad dwóch lat lekarze mogą wystawiać zwolnienia w formie elektronicznej.Od 1 grudnia będzie to jedyna obowiązująca forma zwolnień. Znikną wtedy zielone papierowe druki. To duża zmiana, dlatego też ZUS zaprasza medyków na szkolenia z zakresu e-zwolnień. Zainteresowani lekarze i asystenci medyczni (oni także od niedawna mogą wyręczyć lekarza w wystawieniu zwolnienia) będą mogli na miejscu pobrać także bezpłatny certyfikat ZUS, który służy do podpisywania e-zwolnień. Wystarczy mieć ze sobą przenośną pamięć USB, żeby zapisać na niej certyfikat.

Szkolenia odbędą się w radomskim oddziale ZUS 6 i 22 listopada.Zapisy przyjmujemy telefoniczne pod numerem 48 38 56 437,mailowo pod adresem szkolenia_radom@zus.pl lub na każdym stanowisku obsługi klienta w oddziale.Informacje o szczegółach i harmonogramie można znaleźć na www.zus.pl w zakładce „Wydarzenia i szkolenia”.Komentarze

komentarze