Dobra woda prosto z kranu

niedziela 21.10.2018 20:43

Konkurs „Wodociągów Miejskich” na hasło promocyjne

Do 26 października br. trwa konkurs dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych na nowe hasło promujące picie „Dobrej wody prosto z kranu”. Organizatorem są  Wodociągi Miejskie w Radomiu Sp. z o. o. Do wygrania  w poszczególnych kategoriach są atrakcyjne nagrody rzeczowe zarówno dla zwycięzców, jak i wszystkich uczestników konkursu.

W przypadku przedszkolaków i dzieci z klas I – III zadanie konkursowe polega na wykonaniu rysunku o tematyce nawiązującej do promowania picia wody prosto z kranu, natomiast starsi uczniowie z klas IV – VIII i trzecich gimnazjalnych mają możliwość wykazania się kreatywnością w wymyśleniu hasła. Zwycięska praca będzie wykorzystana w materiałach reklamowych spółki Wodociągi Miejskie.

 Wodociągi Miejskie w Radomiu Sp. z o. o. od lat promują „Dobrą wodę prosto z kranu”. W ostatnich tygodniach do kampanii włączył się Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego. Między innymi odbył się „Bieg Śniadaniowy” w parku na Michałowie, którego celem było propagowanie zdrowego stylu życia, popularyzowanie biegania i wspieranie akcji „Dobra woda prosto z kranu”. W plenerowej imprezie uczestniczyli dorośli i dzieci. Na stoisku firmowym „Wodociągów” każdy mógł napić się wody z dystrybutorów i otrzymać informacje o jakości naszej wody. Dzieci uczyły się proekologicznych zachowań,  za rozwiązanie krzyżówki, każdy mógł otrzymać bidon na wodę wielokrotnego użycia, w przeciwieństwie do butelki plastikowej, która trafia do kosza, a jej rozkład trwa setki lat.

Warto przypomnieć, że zgodnie z zaleceniami lekarzy, aby być zdrowym trzeba wypić około 1,5 litra wody. Warto pamiętać, że woda nie ma kalorii.

Wyniki konkursu będą znane ok. 30 października br.

Galeria:

 

 

 

 

 

 Komentarze

komentarze