Już 20 lipca, pociąg Leo Express będzie podróżował z Pragi do Krakowa

poniedziałek 16.07.2018 22:35

Już 20 lipca, pociąg Leo Express będzie podróżował z Pragi do Krakowa po raz pierwszy w historii. Leo Express stanie się pierwszym prywatnym przewoźnikiem w Polsce który korzysta z Otwartego Dostępu do Infrastruktury Kolejowej.

Z tej okazji zapraszamy Państwa do udziału w uroczystości na dworcy głównym w Pradze i do skorzystania z pierwszego przejazdu do Polski.

Zarejestruj się tutaj lub za pośrednictwej maila: praguekrakow@leoexpress.com. Zgłoszenia przyjmujemy najpóźniej do 17 lipca.

 

🖥 Czy chcieliby Państwo czegoś życzyć naszym pasażerom? Jeżeli tak, to prosimy o przesłanie krótkiej wiadomości skierowanej do pasażerów naszego nowego połączenia pomiędzy Pragą a Koszycami. Przesłane wiadomości będą wyświetlane podczas inauguracyjnego przejazdu. 👌 

 

 

 

PROGRAM

Opcjonalnie: Dworzec Główny Praga (transfer do Pragi porannym połączeniem Leo Express)

15:30 – rozpoczęcie

15:45 – przywitanie uczestników i uroczystość

16:10 – odjazd pociągu do Polski

 

Bogumin (dla gości z  Polski zapewniamy transport z  Krakowa oraz z  Katowic)

19:25 – przywitanie uczestników, którzy dosiadają się do pociągu na stacji Boguminie

19:42 – odjazd pociągu do Polski dalsza część wydarzenia na pokładzie pociągu

20:07 – przejazd czesko-polskiej granicy, przyjazd do stacji granicznej Zebrzydowice, toast

 

Dworzec PKP w Katowicach

21:06 – przyjazd

21:08 – odjazd

 

Dworzec Główny w Krakowie

23:19 – przyjazd pociągu do stacji końcowej

 

INFORMACJE DODATKOWE

Transfer dla gości z Polski do Bogumina

16:30 – odjazd autobusu Leo Express z dworca MDA w Krakowie

18:00 – odjazd  autobusu Leo Express z dworca PKS w Katowicach

 

W przypadku chęci wejścia na pokład autobusu transferowego do Bohumina w innym mieście niż wymienione powyżej proszę o kontakt z p. Jakubem Wosik na adres jakub.wosik@leoexpress.pl lub telefonicznie 0048 882 494 999.

 

Szczegółowa trasa przejazdu pociągu:

Bohumin – Zebrzydowice – Pszczyna – Tychy – Katowice Ligota – Katowice – Mysłowice – Dwory – Zator – Skawina – Kraków Główny

 

Dla chętnych: Podróż powrotna 21.07. z  Krakowa do miast na trasie przejazdu:

05:04 – odjazd pociągu do Pragi

 

Chcielibyśmy się z Państwem spotkać na dworcu głównym w Pradze i na pokładzie naszego pociągu. Zapraszamy również na przejazd naszym pociągiem z Pragi lub z Bogumina. Proszę o potwierdzenie swojej obecności tutajlub wysyłając maila: praguekrakow@leoexpress.com. Mogą Państwo zarejestrować swój udział w wydarzeniu i zarezerwować miejsce w pociągu. Jeżeli zdecydują się Państwo przekazać krótką wiadomość (maksymalnie 140 znaków) prosimy skorzystać z podanego wyżej adresu e-mail, przy okazji załączając także swoje zdjęcie. Zdjęcie wraz z wiadomością będą wyświetlone podczas uroczystego przejazdu.

 

Dyrektor Leo Express Polska Peter Jančovič, komentuje plany w Polsce – Pociąg coraz częściej staje sie świetną alternatywą dla samochodu. Chcemy oferować ceny przystępne dla każdej kieszeni. Jednak wiemy, że nie tylko cena się liczy. Na pokładzie pociągu o pasażerów dbają stewardzi, dostępne są gniazdka, Wifi oraz catering za rozsądne ceny. Po zakończeniu prac modernizacyjnych na torach na polskim odcinku trasy przewidujemy stopniowe zwiększanie częstotliwości kursów.
Bilety są aktualnie dostępne w sprzedaży na terminy od 20 lipca do 1 września i ich ceny zaczynają się już od 19 złotych. Średnia cena biletu do klasy Economy z Krakowa do Pragi będzie oscylować w okolicach 60-80 złotych, z Katowic do Ołomuńca będzie to około 35-45 złotych. Leo Express stosuje system znany z tanich linii lotniczych. Im wcześniej kupimy bilet, tym pojedziemy taniej. Kupna biletu można dokonać za pomocą strony internetowej  lub w sieci partnerskich punktów stacjonarnych, na
przykład w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na dworcu kolejowym w Katowicach.

Przewoźnik uruchamia w tej chwili pociągi już w 3 krajach Europy – w Czechach, na Słowacji i w Niemczech. Firma dysponuje również siatką skomunikowanych połączeń autokarowych, które w Polsce obejmują połączenia takie jak Warszawa – Bogumin – Wiedeń/Praga, Kraków – Lwów, Kraków –  Katowice – Bogumin – Ostrawa lub Kraków – Poprad – Košice.Komentarze

komentarze