ANDRZEJ SADOWSKI – JESTEM

środa 31.01.2018 17:26

Prapremiera spektaklu JESTEM w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

 

 

 

 

Reżyseria i scenografia – Andrzej Sadowski

Muzyka – Małgorzata Tekiel

 

Obsada:

Joanna – Joanna Zagórska

Joker – Mateusz „Kot” Kocięcki

 

Ponadto w nagraniach udział wzięli:

Joanna Jędrejek, Iwona Pieniążek, Dorota Szperlak, Łukasz Stawowczyk

 

„Jestem” jest poruszającą opowieścią o trudnym okresie dojrzewania. Główna bohaterka Joanna to wrażliwa, utalentowana dziewczyna, która wkraczając w dorosłość, niespodziewanie dla samej siebie ląduje na niebezpiecznym wirażu. Jej życiowe wybory podyktowane są notorycznymi nieporozumieniami z nadopiekuńczą matką, uporczywym pragnieniem akceptacji, przyjaźni, miłości… Poszukiwanie własnego „ja” okaże się dla Joanny bolesną i brutalną lekcją.

Dramatyczna historia dziewczyny to rzecz o tym, jak łatwo popełnić błąd i jak wielką cenę trzeba za to zapłacić. Przyglądając się losom młodziutkiej bohaterki, wnikliwie obserwujemy również otoczenie, które wywiera niemały (nie zawsze pozytywny) wpływ na podejmowane w tym wieku decyzje i na to, co dzieje się w życiu dorastającego człowieka. 

„Jestem” to – kolejny po „Pamiętniku narkomanki”, granym na deskach Teatru Powszechnego przed kilkoma laty – spektakl o wymiarze edukacyjnym, dotykający m.in. kwestii budowania własnej tożsamości, poszukiwania akceptacji i problemu uzależnień wśród nastolatków. Przedstawienie wzbogacają songi, wykonywane przez aktora i rapera Mateusza „Kota” Kocięckiego.

 

Prapremiera: 16 lutego 2018 r. o godz. 19.00, scena „Kotłownia”.

Gramy także: 7, 8, 9, 13, 14, 15, 20, 21 lutego 2018 r. o godz. 11.00.Komentarze

komentarze