Atrakcje na półkoloniach w Kozienicach

piątek 4.08.2017 22:41

 „Bajkowe wakacje” to hasło przewodnie półkolonii, które od 3 do 28 lipca 2017 r. odbywały się w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach. W zajęciach zorganizowanych podczas dwóch turnusów wzięło udział 160 dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Podopieczni na każdym turnusie byli podzieleni na trzy grupy wiekowe.

Każdy dzień niósł ze sobą nowe atrakcje takie jak: zabawy plenerowe, gry sportowe, warsztaty kulinarne, zajęcia plastyczne, muzyczne i popularno-naukowe oraz wycieczki do ciekawych miejsc.

 

 

 

 

 

 

 

Wiele radości sprawiły przejażdżki konne w  Stajni Kociołki „Puszcza Kozienicka”. Dzieci pod opieką instruktorki mogły dosiąść wskazanego przez siebie konia. Wyjazd był też okazją do podpatrzenia umiejętności jeździeckich starszych kolegów oraz zwiedzenia pięknej okolicy.

Dzieci uczestniczyły także w niecodziennych zajęciach z dogoterapeutą i psem rasy golden retriver. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z psem oraz wiele cennych informacji na temat psich upodobań, zachowań i potrzeb.  Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zabawy oparte na komendach, które pies wykonywał w zamian za smakołyk.

Koloniści odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Kozienicach, gdzie podczas multimedialnych zajęć związanych z Rokiem Rzeki Wisły poznały polskie legendy i znaczenie symboli narodowych. Wzięły również udział w quizie dotyczącym ogólnej wiedzy o Polsce. Najlepsi otrzymali nagrody książkowe.

Podpatrywali metodę produkcji ekologicznego mydła w Mydlarni „Powrót do Natury” w Głowaczowie. Nie brakowało również chętnych do pomocy przy pakowaniu gotowych kostek mydła różnego rodzaju, spośród których każdy uczestnik mógł wybrać jedną  i zabrać ją do domu.

Podopieczni uczestniczyli także w warsztatach kulinarnych, podczas których  każdy sporządził swoją małą pizzę z wybranymi przez siebie dodatkami. Przygotowanie pizzy było świetną okazją do doskonalenia umiejętności w zakresie pracy zespołowej.

Wychowankowie wzięli udział w interaktywnych przedstawieniach pt. „Wilk i zająć na wakacjach” oraz „Złota rybka” w  wykonaniu aktorów Studia Teatralnego „KRAK – ART”. Uczestniczyli w wycieczce do parku tematycznego „Magiczne Ogrody” w Trzciankach, gdzie korzystali z nowych urządzeń zabawowych i obejrzeli widowisko kabaretowe. Odwiedzili Muzeum Pałacu Króla Jana III  w Wilanowie, w którym brali udział w warsztatach historycznych i przyrodniczych połączonych ze zwiedzaniem tej wyjątkowej posiadłości.  Nie zabrakło również  zabaw rekreacyjnych na krytej pływalni „Delfin” w Kozienicach.

Okazją do poznawania nowych miejsc oraz nabywania umiejętności kulturalnego zachowania się w obiektach użyteczności publicznej były także posiłki, które uczestnicy tegorocznych półkolonii spożywali w restauracjach.

Pomimo zmiennej aury, dzieciom towarzyszył pogodny nastrój, dzięki któremu nie brakowało im chęci  do  wspólnych zabaw.

 

M.C.Komentarze

komentarze